PSU değişimi sonrası bilgisayar açılmıyor

n4than

Hectopat
Yer
İstanbul
350w olan PSU'yu 550w bir PSU ile değiştirdim. Şu anda hiçbir şekilde tetik alamıyorum. Benim anakartta 12V CPU 4 pin. 550w power söktüğüm anakart 8 pin ( ama kablo 4+4 ) ondan kaynaklı olabilir mi sizce? Bilgisayarın başındayım cevaplarınızı bekliyorum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
4+4 olması bir şey değiştirmiyor. Ayrı olarak takılabiliyor. Uyumlu olan 4 pini takacaksınız. Yönüne dikkat edin, mandal olsa da ters takılabiliyor 4 pin soket zorlayınca. Buna dikkat edin.
4+4 olması bir şey değiştirmiyor. Ayrı olarak takılabiliyor. Uyumlu olan 4 pini takacaksınız. Yönüne dikkat edin, mandal olsa da ters takılabiliyor 4 pin soket zorlayınca. Buna dikkat edin.

Çözüm
Uyumlu olan 4pin takılı zaten. Anakartım güç geldiğini görüyor. Ama start olmuyor.
Pinlerin şekline göre değilde mandalın yönüne göre deneyince oldu. Çok teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı