PSU Değişimi sonrası Coil Whine Sorunu

RankQX

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçen hafta FSP HD600 80+ aldım. Gayet sessiz bir PSU oyun oynarken bile sesi çıkmıyor. Fakat 2-3 gün oluyor başlayalı belkide PSU' yu taktığım günden başladı emin değilim. Herhangi bir oyuna girip başlıyorum coil whine' de başlıyor oyunla birlikte. Bayağı az bir CW var. Oyunun sesini tamamen kapatıp kulağımı kasaya yapıştırmam lazım ki anca duyayım. O halde bile çok dikkatli dinlemem lazım duyabilmek için.

Tuhaf olan da eski güç kaynağım takılıyken CW olmamasıydı. Sadece Doom' un menüsünde 3000-4000 FPS verdiği zaman olmuştu. Ama eski güç kaynağım baya bir bağırıyodu oyun oynarken belki de o yüzden duymadım. PSU değişimlerin de CW olmayan kartlar da CW başlaması mümkün müdür ?

Eğer isterseniz sesin videosunu çekip atabilirim.

Evet mümkün kaliteli olmayan güç kaynağı bu tür şeylere sebep olabiliyor. O nedenle bazen ekran kartını garantiye gönderiyorlar orda adam sorun yok diyip geri gönderiyor.

Aslında PSU kaliteli bir güç kaynağı öyle kalitesiz bir marka da değil. Everest falan olsa anlarım da...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı