Çözüldü PSU düğmesi çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

blavlmao

Hectopat
Makaleler
1
Yer
36
Merhabalar, dün akşam bilgisayarı kapattım ve PSU güç düğmesini kapattım, ekran kartında yanan ışıktan akımın kesilmediğini gördüm ve Power tuşuna bastım, bilgisayar açıldı. Halbuki PSU düğmesi kapalıydı, aç kapa vb. yaptım ancak iki taraflı da çalışmıyordu. Üçlü prizi kapatıyorum, bir şey olmayacağını da biliyorum ancak belki bir temassızlık vardır ve elle düzeltilebilir. Yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
Servise göndereyim desem derse nasıl gireceğim meçhul, teknik bilgim var, sadece rehber lazım bana.

Güç düğmesini değiştirebilirsin zor bir iş değil. Nasıl yapıldığını mı merak ediyorsun?

PSU'nun kapağını sökeceksin + ve - lehimleri söküp yeni butona lehimleyeceksin.
Servise göndereyim desem derse nasıl gireceğim meçhul, teknik bilgim var, sadece rehber lazım bana.

Güç düğmesini değiştirebilirsin zor bir iş değil. Nasıl yapıldığını mı merak ediyorsun?

PSU'nun kapağını sökeceksin + ve - lehimleri söküp yeni butona lehimleyeceksin.

Çözüm
Youtube'da güç kaynağının modeliyle guide/rehber var mı bakabilirsiniz. Birçok ürün için sökme/birleştirme (assembly/disassembly) içerikleri bulunabiliyor.

Geri
Yukarı