PSU fan sesi düzeltilebilir mi?

emirhannk

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Mersin
Merhaba arkadaşlar, uzun uğraşlar sonucunda kasamdan gelen yüksek sesin PSU'dan (güç kaynağı) kaynaklandığını belirledim. Bu sesi kendim düzeltebilir miyim, yoksa garantiye başvurmalı mıyım? Çünkü bilgisayar işlerinden anlamıyorum, çıkarttırıp takmakla uğraşmak istemiyorum.
PSU: NZXT 750W.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, uzun uğraşlar sonucunda kasamdan gelen yüksek sesin PSU'dan (güç kaynağı) kaynaklandığını belirledim. Bu sesi kendim düzeltebilir miyim, yoksa garantiye başvurmalı mıyım? Çünkü bilgisayar işlerinden anlamıyorum, çıkarttırıp takmakla uğraşmak istemiyorum.

Nasıl bir ses titreşim gibi bir sesse zararsız coilwhine sesidir fan sesiyse markaya bağlı yüksek RPM'den dolayı olabilir veya çok ısınıyordur.

Nasıl bir ses titreşim gibi bir sesse zararsız coilwhine sesidir fan sesiyse markaya bağlı yüksek RPM'den dolayı olabilir veya çok ısınıyordur.

NZXT 750W bronz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Garantisi varsa yollayın eğer yoksa az çok donanım bilginiz varsa PSU'ya yağ damlatabilirsiniz.
Coilwhine ise uğraşmayın ama.

Coilwhine sesi ise uğraşmana gerek yok fan sesiyse garantisi varsa gönder istersen yüksek RPM'den dolayı fan sesi yüksek olabilir titreşim sesiyse gerek yok uğraşmana.

Bu ne olabilir tam olarak?

Garantisi varsa yollayın eğer yoksa az çok donanım bilginiz varsa PSU'ya yağ damlatabilirsiniz.
Coilwhine ise uğraşmayın ama.

Attığım videoya bakarsak, ne olabilir?

Muhtemelen fan sesidir kasa hava alamıyor olabilir çok ısınmasına sebep oluyor olabilir fan soğutmak için yüksek hızda çalışıyordur veya fan kendiliğinden yüksek RPM'de çalışan bir modelde olabilir coilwhine çok duyulmayan bir ses kasa dibine yaklaşılmadığı sürece garanti en iyi çözüm gibi videoyuya satın aldığın yere gönderebilirsin.

@Miraç Gürbüz videodaki sizce coilwhine mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı