PSU Fanı Değiştirme Sonrası Bilgisayar Kapanıyor

Özelliklerine baktım. Rulman (motor) tipi Sleeve Bearing değil, FDB (Fluid Dynamic Bearing) olması iyi. Hem yatay konumda rahatça kendini yağlayabiliyor hem de daha uzun ömürlü oluyorlar. Fakat 1800 RPM devir hızına sahip olmasına rağmen 56.3 CFM hava üflüyor. Özellikle yaz aylarında, bir de cihaza yük binince daha da ısınacak. Biraz düşük kalabilir. Ben şu ürünü aldım kullanıyorum :
https://eu.coolermaster.com/en/cooling/case-fan/masterfan-pro-140-af/
PSU'lar çok ısınan elektronik elemanlara sahip oldukları için yüksek hava basıncı üfleyen fana ihtiyaç duyuyorlar. Bu ürünü tercih etmemin nedeni, kısaca bütün özellikleri. Yeni teknoloji ürün, motor tipi POM Bearing, çok uzun ömürlü, üzerinde 3 kademeli fan kontrolcüsü var, ben orta ayarda (Quite Mode)da kullanıyorum 1550 RPM devir hızı ile 72.4 CFM hava üflüyor. Fakat ben bir sorunla karşılaşmıştım 4 Pinli olduğu için PSU'daki 2 Pin'e uymamıştı. Modifikasyon yaptım, bayağı uğraştım, sonunda çözdüm. 4 Pinli başka bir fanınız varsa PSU'nuzdaki fan soketine takmayı deneyin, 4 Pinli fan uyuyorsa ve eğer bütçeniz el veriyorsa alın derim. Bir de şu ürün var yine 4 Pinli :
Captcha Verification
Bu ürünün motor tipi HDB (Hydro Dynamic Bearing), 1900 RPM devir hızı ile 83.6 CFM hava üflüyor. Fakat dediğim gibi 4 Pinli, eğer uymuyorsa almayın. Kolay gelsin.
Çok teşekkür ederim hocam. Attığım linkteki ürünü kargoya vermişler ama zaten epey ucuza aldım. Cooler Master fanı çok beğendim ama sanırım 140mm. Benim psu onun için biraz küçük sanırım. Ama eğer yine düzelmezse ikinci attığınız akasa fanı alayım. Çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı