PSU fanı hava tutunca bozuldu

Sunny

Hectopat
Daha fazla  
Xigmatek Venom X 650W 80 Plus Power 4x120mm kasayı geçen yıl almıştık(PSU ile birlikte. PSU'nun tam kodu şu an elimde yok ama güncel fiyatı 400 TL civarlarında). Bu yıl üstünkörü bir temizliğini yaptım. Elimde eski bir saç kurutma makinesi vardı. Ve üflemesi çok yavaştı. Soğuk hava olarak oldukça yakından( 5-6 cm mesafe falan olabilir.) PSU'nun hem fan kısmından hem de arkadaki ızgaralı kısımdan hava tuttum. Kendi bilgisayarımın PSU fanına da yaklaşık olarak defalarca böyle hava tutmuşluğum vardı. Neyse iş bittikten sonra PC'i çalıştırdım ve bununla karşılaştım. Söküldükten sonra gördüğüm fan yalpalıyor gibi dönerken. Ani hava gelince böyle bozulabiliyormuş başına gelen oldu mu ya da tam olarak bu bozulmanın adı ne? Daha sonra bilgisayarcı sadece bu fanı değiştirmiş ama ucuz bir fan takmış. 120 Mm'lik kaliteli önerebileceğiniz bir fan var mı?

Ayrıca beklemek istemediğimiz için kendimiz yaptırdık. Böylelikle garanti dışı kaldı. Ama toplama bilgisayar olduğu için onun garanti dışı olması diğer bileşenler için sorun mu? Diyelim ki bir sorunu oldu ve diğer bileşenlere zarar verdi o zaman diğer bileşenlerin garantisi bunu kapsar mı?
Sesi ve görüntüsü için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• 20210222_112338.jpg
    20210222_112338.jpg
    196,6 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece PSU garanti dışı kaldır diğer parçaların garantisi devam eder.

Sadece PSU garanti dışı kaldır diğer parçaların garantisi devam eder.
Cevap için teşekkür ederim. Demek istediğim daha çok PSU'dan kaynaklı bir arıza sebebiyle ekran kartı vs. bir bileşene zarar gelse o bileşenin garantisi bu bozulmayı kapsar mı yoksa garanti dışı kalmış bir üründen gelen zarar sebebiyle karşılamaz mıydı?

Cevap için teşekkür ederim. Demek istediğim daha çok PSU'dan kaynaklı bir arıza sebebiyle ekran kartı vs. bir bileşene zarar gelse o bileşenin garantisi bu bozulmayı kapsar mı yoksa garanti dışı kalmış bir üründen gelen zarar sebebiyle karşılamaz mıydı?

Satıcının insafına kalmış bir şey.

Satıcının insafına kalmış bir şey.
Rahatsız ettiğim için özür dilerim ama cevaplarınız için teşekkür ederim. Son olarak bu PC toplama olduğu için garantiye parça parça verilebiliyor. Bu şekilde verilirse sorun olmaz diye düşünüyorum tabii umarım böyle bir şey olmaz da. En azından buna benzer bir şeyler yaşamış insanlar için bir fikir oluşturur.

Rahatsız ettiğim için özür dilerim ama cevaplarınız için teşekkür ederim. Son olarak bu PC toplama olduğu için garantiye parça parça verilebiliyor. Bu şekilde verilirse sorun olmaz diye düşünüyorum tabii umarım böyle bir şey olmaz da. En azından buna benzer bir şeyler yaşamış insanlar için bir fikir oluşturur.

Sorun olmaz diye düşünüyorum ama az da olsa kullanıcı hatası da diyebilirler ama büyük ihtimalle sorun olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı