PSU fanı nasıl değiştirilir?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GIGABYTE B450M S2H / R5 2400G / 2×8 CORSAİR 3000MHZ RAM / A400 500GB SSD
Ben Power Supply değiştirdim. Aynı watt değerinde ikisi de 250W neyse bu yeni alınan 2. el ama fanını yağlamıştık, şimdi traktör sesi çıkıyor ben bu Power'in içini açtım fakat Power fanının soketi yok. Direkt lehimlemişler bendeki eski Power fanını söktüm sessiz çalışıyor onu oraya eskisininin tellerini kesip oraya diğer fanı taksam bir şey olur mu? Patlama veya şase yapar mı?
Yani soket olmadığı için lehimi kesip teli oraya saracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Power Supply değiştirdim. Aynı watt değerinde ikisi de 250W neyse bu yeni alınan 2. el ama fanını yağlamıştık, şimdi traktör sesi çıkıyor ben bu Power'in içini açtım fakat Power fanının soketi yok. Direkt lehimlemişler bendeki eski Power fanını söktüm sessiz çalışıyor onu oraya eskisininin tellerini kesip oraya diğer fanı taksam bir şey olur mu? Patlama veya şase yapar mı?
Yani soket olmadığı için lehimi kesip teli oraya saracağım.

Lehimli ise kabloyu fana yakın bir yerden kes.
Kırmızıyı ve siyahı birbirine güzelce bantla birbirine temas etmesin sıkıntı olmaz.

Kırmızıyı kırmızıya, siyahı siyaha bağlaman yeter ama Fanların Amper değerleri bir birine yakın olmalı diğer şekilde fan ya yavaş döner ya da hızlı döner. Amper değerleri fanın arakasında ki etikette mevcut.

Teşekkür ederim arkadaşlar yarın okuldan gelince yapacağım.

PSU'nun içini açarken elektrik bağlantısı en az 15 dakikadır kesik olmalı bilgin olsun.
Orada 220 v var ve çarpılabilirsin.

Eyvallah başkan, yarın ikindi zamanı yapacaktım sağ olasın.

Geri
Yukarı