PSU fanını çıkarmak sorun olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

adanalı ayhan

Decapat
Makaleler
1
Yer
Gaziosmanpaşa
PSU fanı tam yükte olduğunda mı denir artık tam bilmiyorum, aşırı ses yapıyor. Örneğin Valorant'ı açtığımda oluyor. Oyunu kapatana kadar devam ediyor. Resmen çıldıracağım. PSU Aeracool. Bundan önceki sistemimde de PSU Aeracool'du, o da böyle ses yapardı.

Fanı olmayan PSU ısınır hocam. Böyle bir şey yapmayın derim.

PSU konusu başa bela ben 3 tane değiştirdim ses sorunu yüzünden 2 tanesi Corsair bir tanesi Aerocool'du. Tek çözümü High End PSU almak. 1200'e MSI 750W Gold alıp sorunu kökten çözdüm. Ucuz olmasının sebebi zaten fan malzemesinden calmalarından kaynaklanıyor.

PSU fanı tam yükte olduğunda mı denir artık tam bilmiyorum, aşırı ses yapıyor. Örneğin Valorant'ı açtığımda oluyor. Oyunu kapatana kadar devam ediyor. Resmen çıldıracağım. PSU Aeracool. Bundan önceki sistemimde de PSU Aeracool'du, o da böyle ses yapardı.
Garantisi bittiyse daha düşük RPM'li bir fanla değiştirin.

Sadece boşta, sistem herhangi yüksek bir güç çekmiyorken sorun olmaz ancak tutup da Valorant açarsanız o iyi bir senaryo değil. PSU bileşenlerini sırf ses çıkıyor diye ortalama üstünde ısıtmaya gerek yok.

Bir şey olmaz. Biraz yanık kokusu gelir sonra patlar. Bu vesile ile yeni PSU alırsınız 👍

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı