PSU Fanını Değiştirmek

Vemonder

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 3 aydır Xigmatek Calibre 600 Watt 80 Plus güç kaynağı kullanıyorum. Arkadaşlar aldığım günden beri midir bilenmez ama fanı çok sesli çalışıyor. Emin olmama sebebim eskiden işlemcim ekran kartını beslemediğinden ondan dolayı yaptığım OC sonrasındaki ses. Sizce fanını değiştireyim mi? Fakat garanti dışı kalacak. Yoksa garantiye gönderip uzun süre boş boş bekliyim mi? Siz olsanız ne yapardınız ? Kullananlar nasıl çok sesli bir uğultu var mı sizde de? Fanı acayip yağlı. Elimde PSU'yu döndursem fan bile dönüyor. Sizce nedir sonuç?

Bazen PC yükteyken fan sesı azalıyor. Saçma sapan bir şey yardımlarınız bekliyorum. Sistemim yeni olduğundan garantiye göndermedim ama artık kafam kaldırmıyor. Ama hakikatten kafa kalmadı ya bıktım garantı dışı da kalsın yeterki adam akıllı sesiz sakin güzel temiz sıkıntı çekmeden bir PC'em olsun diyorum. Fan olarak hangisini önerirsiniz? Güç kaynağım kasa üstündedir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan boyutunu öğrenerek bir fan alabilirsiniz. Bende de güç kaynağının fanı yavaş dönüyordu bende değiştirdim. Fakat benim güç kaynağının fanı 2 pine sahip idi. Pin sayısına bakarak alabilirsin.

Fan boyutunu öğrenerek bir fan alabilirsiniz. Bende de güç kaynağının fanı yavaş dönüyordu bende değiştirdim. Fakat benim güç kaynağının fanı 2 pine sahip idi. Pin sayısına bakarak alabilirsin.
Dostum hangi fani önerirsin kablosu uzun 25 tlye geçmeyen bir şey arıyorum psu dan delik açıcam elimde gerekli araş gereç var psudan delik açıcam anakarta bağlıcam kasamın üstünde zaten psu yakın yani anakarta. 12 Cm fan önerebilirmisin sesiz olsun yeter

Garantisi varken hiç macera arama servisten para iadesi, değişim talep et. Eğer ki değişim olursa da kutusunu açmadan satışa çıkarır iyi paraya satar yerine başka marka, model PSU alırsın.
Denicemde fazlada beklemk istemiyorum. Böyle kalitesiz psu almıcaksın aslında ya dayımda aldı aynı çok hızlı çalışıyor ses yapıyor. Onun ki bir başka marka

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı