PSU güç kablosunu PSU'ya takarken cızırtı normal mi?

Hocam konuyla alakasız bir şey soracağım size bende benzer bir durum yaşıyorum aslında Cooler Master 650W V2 Bronze PSU sahibiyim dün gece PSU şalterini kapatırken yavaş kapamayı denedim tam açma kapama arasında cizzz diye ses geldi bende korkup bırakınca kapatamadım ses devam etti hemen kapadım ses kesildi bugün 5 saat boyunca kullandım ne koku var ne kapanma var her şey normal sizce bir sorun olmuş mudur? Hızlı kapatınca sorun çözülüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam konuyla alakasız bir şey soracağım size bende benzer bir durum yaşıyorum aslında Cooler Master 650W V2 Bronze PSU sahibiyim dün gece PSU şalterini kapatırken yavaş kapamayı denedim tam açma kapama arasında cizzz diye ses geldi bende korkup bırakınca kapatamadım ses devam etti hemen kapadım ses kesildi bugün 5 saat boyunca kullandım ne koku var ne kapanma var her şey normal sizce bir sorun olmuş mudur hızlı kapatınca sorun çözülüyor?

O da normal. Herhangi bir lambanın düğmesine gidip aynı şekilde arada bırakırsan aynı ses çıkar. Ama yapmamak daha iyi.

Bu cizirti sesini vampire power ile iliskilendiriyorum ben, vampire power devrenin kendi ihtiyaci olan enerjidir ve bildigim kadari ile salter kapaliyken de bu enerji akmaya devam edebilir. Deger olarak cok dusuktur.

Bu iliskilendirmeme dayanarak bunun normal oldugunu soyleyebilirim.

Salter konusunda da problem yok, cizirti cikabilir ama yapmamakta fayda var.

Bu cizirti sesini vampire power ile iliskilendiriyorum ben, vampire power devre kapali olsa bile devreye akan enerjidir. Deger olarak cok dusuktur.

Bu iliskilendirmeme dayanarak bunun normal oldugunu soyleyebilirim.

Salter konusunda da problem yok, cizirti cikabilir ama yapmamakta fayda var.
Tamamdır hocam kasten yapmadım zaten ve bir kerelik bir durum bu herhangi bir zarar görme durumu olsaydı etkilerini gösterirdi değil mi kapanma koku vs gibi?

Yeni konular

Geri
Yukarı