PSU içerisindeki akmış kondansatör sorun çıkartır mı?

thisiskaan

Hectopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi akşamlar herkese arkadaşlar.
Dün pazarda bir abinin komple set sistem sattığını gördüm (kasa+monitör). Fiyatı da çok iyiydi ben de satın aldım direkt. Bugün kasa biraz fazla tozlu olduğu için genel bir temizlik yapıyordum ancak PSU'yu temizlemek için açtığımda bir kondansatörün aktığını ve bir tanesinin de fazla yamuk olduğunu gördüm.

Sizce bu şekilde çalıştırmalı mıyım, yoksa rahmetliye mi ayırmalıyım?
380W markasız bir PSU bu arada.

Fotoğrafların tamamını konuya ekledim.

Dosya Ekleri

• IMG_20230707_185225.jpg
    IMG_20230707_185225.jpg
    140,8 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20230707_185230.jpg
    IMG_20230707_185230.jpg
    128 KB · Görüntüleme: 44
Dün pazarda bir abinin komple set sistem sattığını gördüm (kasa+monitör). Fiyatı da çok iyiydi ben de satın aldım direkt. Bugün kasa biraz fazla tozlu olduğu için genel bir temizlik yapıyordum ancak PSU'yu temizlemek için açtığımda bir kondansatörün aktığını ve bir tanesinin de fazla yamuk olduğunu gördüm.

Akmamış olsa bile o PSU'yu çöpe at sağlığın için.

tüm sistemi yakma ihtimali olabilir mi

Akan bir şey görmedim, yamuk olması gayet normaldir.

Sana tavsiyem yok et bunu, herkes için daha iyi olur.
hocam ilk fotoğrafta görülüyor sızdırma yapmış üstünden şişerek. risk almadım hiç zaten yeni bir PSU alacağım.

tüm sistemi yakma ihtimali olabilir mi
satın alırken canlı olarak test ettik bir sorun oluşturmadı ama tabii ki sorunlu parçalar var içerisinde düzensiz voltaj gibi gibi şeyler oluşturabilir haklısınız.

Geri
Yukarı