PSU ısınıyor

ialtas

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, benim PC Power Supply PC kapalıyken ısınıyor, aşırı bir ısınma yok ama sıcak yanı. Bunun normal olmadığını biliyorum.
Var mi fikri olan? Evin elektrik devresinde mi sorun yoksa Power'da mi kaçak var?
PC şu şekilde:
  • Q8400 işlemci.
  • 4 GB DDR2 RAM.
  • HD 6570 ekran karti.
  • ASUS P5KPL anakart.
Power Supply üstünde marka model yazmıyor, tek bildiğim 350 watt olduğu. 3 sene önce ikinci el almıştım 35 liraya.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'ta "Power" seçeneği altında "APM Configuration" seçince açılan bölümdeki ayarların hepsi kapalı mı? İlk ayar "Power Off", diğerleri de "Disabled" olmalı.

Merhaba, benim PC Power Supply PC kapalıyken ısınıyor, aşırı bir ısınma yok ama sıcak yanı. Bunun normal olmadığını biliyorum.
Var mi fikri olan? Evin elektrik devresinde mi sorun yoksa Power'da mi kaçak var?
PC şu şekilde:
  • Q8400 işlemci.
  • 4 GB DDR2 RAM.
  • HD 6570 ekran karti.
  • ASUS P5KPL anakart.
Power Supply üstünde marka model yazmıyor, tek bildiğim 350 watt olduğu. 3 sene önce ikinci el almıştım 35 liraya.

Hiç beklemeden Power Supply değiştirmenizi öneririm. PC kapalıyken fişi çıkartın.

PC şu şekilde:
  • Q8400 işlemci.
  • 4 GB DDR2 RAM.
  • HD 6570 ekran karti.
  • ASUS P5KPL anakart.
Hocam cahillikten yazıyorum ama ısındığını nasıl anladınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı