PSU Kabloları Anakarta Kısa Geliyor

Yer
Konya/ Selçuklu
Daha fazla  
Meslek
Sıcak Demir
Gamepower Alastor Gaming 2*120mm Kırmızı LED Fanlı Şeffaf Akrilik Yan Panel Mid ATX Kasa kullanmaktayım.
Power olarak da FSP FSP700-60AHBC 700W 80+ PFC Aktif Power Supply kullanıyorum.

Fakat PSU kabloları kısa kalıyor ekran kartına temas ediyor. Ayrıca ekran kartım 8 pin PSU koblosu 6 pin. Anakartıma da temas ediyor. Şu an için sorunum yok bütün sistem çalışıyor. Ama PSU kabloları kısa kalıyor gergin bir şekilde duruyor çirkin ve kirli bir görüntü mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görsel ekleyebilir misiniz? Ona göre yorum yapalım. Çeşitli açılardan çekerseniz daha iyi olur.
Hocam kasayı komple açtım tekrardan bağladım biraz gergin oldu ama oldu şu anlık sorunum çözüldü. İleride sistem büyültürsem yeniden yardım isterim.

Gamepower Alastor Gaming 2*120mm Kırmızı LED Fanlı Şeffaf Akrilik Yan Panel Mid ATX Kasa kullanmaktayım.
Power olarak da FSP FSP700-60AHBC 700W 80+ PFC Aktif Power Supply kullanıyorum.

Fakat PSU kabloları kısa kalıyor ekran kartına temas ediyor. Ayrıca ekran kartım 8 pin PSU koblosu 6 pin. Anakartıma da temas ediyor. Şu an için sorunum yok bütün sistem çalışıyor. Ama PSU kabloları kısa kalıyor gergin bir şekilde duruyor çirkin ve kirli bir görüntü mevcut.
Ben fsp güç kaynaklarında bu sorunu yaşıyorum ara sıra. Anakart güç kablosunu kasanızın kablo çıkışında kısa kalıyorsa direk kasanın arka yüzünde anakartın altından güç girişine çıkarabilirsiniz. bi zararı olmaz. Resimde bi şekilde anlatmaya çalıştım. umarım anlarsınız

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    147,3 KB · Görüntüleme: 201
Ben fsp güç kaynaklarında bu sorunu yaşıyorum ara sıra. Anakart güç kablosunu kasanızın kablo çıkışında kısa kalıyorsa direk kasanın arka yüzünde anakartın altından güç girişine çıkarabilirsiniz. bi zararı olmaz. Resimde bi şekilde anlatmaya çalıştım. umarım anlarsınız
Aynı şekilde yaptım hocam. Kapak kapanırken biraz zorladı ama ortaya çıkan görüntü muhteşem. Kasa içerisinde de tatmin edici bir hava sirkülasyon oluştu. Teşekkür ederi.

Hocam PC den anlıyorsanız bir kaç konu açtım onlara da göz atabilir misiniz ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı