PSU kasaya temas etmeli mi?

Alperen_77

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim kasada PSU üstte. 600W Aerocool PSU. Kasa elektrik kaçiriyordu ne yaptıysam olmadı önceki 300W PSU da kaçiriyordu ama sistemsel sorun yaşamamıştım. Şimdi sistemi yükselttim elektrik kaçağından dolayı açıp riske girmek istemedim. Kasaya temas ediyor etmeli mi? Belki de o yüzden kaçiriyordur.

Yani kasaya temas etmemeli mi asıl sorum. Yalıtımı nasıl yapacağım?
Etmemeli. Kasayla temas gerçekleşen kısımlara elektriği iletmeyen herhangi bir şey yerleştirmen yeterli. Isıyı tutmayan bir şey olursa iyi olur.

Elektriği neden kaçırdığını bulup sorunu çözmek daha etkili bir çözüm tabii ki.

Etmemeli. Kasayla temas gerçekleşen kısımlara elektriği iletmeyen herhangi bir şey yerleştirmen yeterli. Isıyı tutmayan bir şey olursa iyi olur.

Elimde olan neredeyse her şeyi denedim. Kasaya psu temasını engelleyip bir daha bakacağım umarım sorunu çözerim. Teşekürler.

Peki sormak istediğim kasaya temas eden kısımlara kağıt soksam, sıcaktan dolayı yanar mı? Oralara bir şeyler sokmasan nasıl jasaya temas etmemesini sağlarım?

Son düzenleme:
Bir şeyin yanması imkansız o sıcaklıkta.

Peki bir sorum daha var kusura bakmayın. O zaman elektrik çarpmayan yani kasaya temas etmeyen örneğin diğer oda da kardeşimin PC'si var onda böyle bir sorun yok ve PSU bölümü altta. Onun kasasındaki PSU'ya çalışmıyorken ancak PSU sarteli açıkken kontrol kalemi ile baktığımızda kalemin yanması gerekiyor değil mi? Denemek amaçlı değil bilmediğim için soruyorum yani PSU bozuk olmasa bile elektriği aktarır demek olmuyor mu bu?

Peki bir sorum daha var kusura bakmayın. O zaman elektrik çarpmayan yani kasaya temas etmeyen örneğin diğer oda da kardeşimin PC'si var onda böyle bir sorun yok ve PSU bölümü altta. Onun kasasındaki PSU'ya çalışmıyorken ancak PSU sarteli açıkken kontrol kalemi ile baktığımızda kalemin yanması gerekiyor değil mi? Denemek amaçlı değil bilmediğim için soruyorum yani PSU bozuk olmasa bile elektriği aktarır demek olmuyor mu bu?
PSU konumuyla alakalı yok. Düzgün topraklama sağlanmazsa kasada elektriklenme oluşur. Ya yalıtımını yapıp PSU'nun kasaya değmemesini sağlayacaksın ya da kasa içi tesisat iyi olacak, topraklı prize bağlayacaksın vs.

PSU konumuyla alakalı yok. Düzgün topraklama sağlanmazsa kasada elektriklenme oluşur. Ya yalıtımını yapıp PSU'nun kasaya değmemesini sağlayacaksın ya da kasa içi tesisat iyi olacak, topraklı prize bağlayacaksın vs.
Merhaba ben bu psu ile kasa arasina bir şey sıkıştırmadım henüz ama araştırırken bir şey buldum. Kasa şase yapar diyorlardı. Şimdi bu kasanın kendisi direkt boş kasa şase yapabiliyor mu? Neden yapar? Değişmeli miyim?

Merhaba ben bu psu ile kasa arasina bir şey sıkıştırmadım henüz ama araştırırken bir şey buldum. Kasa şase yapar diyorlardı. Şimdi bu kasanın kendisi direkt boş kasa şase yapabiliyor mu? Neden yapar? Değişmeli miyim?
Sende kaçak ya da şase vs. yok hocam. Topraklı prize tak, sorunun çözülür. Fazla kurcalamana gerek yok.

Geri
Yukarı