PSU sağlığı diye bir şey var mı?

381258

Hectopat
Daha fazla  
PSU sağlığı diye bir şey var mı? Ben de Power Boost kasa ve PSU mevcut. Çoğu kişi önermiyor zaten. Peki ben PSU'mun ne durumda olduğunu kaç sıcaklıkta olduğunu öğrenebilir miyim? SSD gibi.

Öğrenebilir misin bilmiyorum ama randımanları düşebiliyor.
olur mu bilmiyorum ama bilgisayarına aşırı yük yükle ve 1 saat gibi bekle bence. işlemcide dolayı kapanmasın ama bilgisayar. psu verimli çalışmazsa zaten kendini kapatır.

PSU sağlığı diye bir şey var mı? Ben de Power Boost kasa ve PSU mevcut. Çoğu kişi önermiyor zaten. Peki ben PSU'mun ne durumda olduğunu kaç sıcaklıkta olduğunu öğrenebilir miyim? SSD gibi.
kaç sıcaklıkta olduğunu MSI Afterburner ile görebilirsin. Detaylı kullanım YouTube da mevcut.

Yıllar içinde giderek kötü duruma gelen değerlerinden biri verimlilik.

OOCT programında Power test var ama pek ciddi bir ölçüt vermeyecektir.
Onun haricinden 12V kanalının veya (Dandik PSU'lar genelde grup düzenlemelidir) 12V kanalından türetilen diğer kanalların voltaj regülasyonunu bu testlerde kontrol edebiliyorsunuz. Sisteme tam yük bindirdiğiniz zaman 12V kanalından çıkan voltaj düşer genelde. 11.4V'un altını görmemeye çalışın.
Kanalların maksimum toleransını da tablo şeklinde vereyim.
14. sayfada:
1611168241672.png

Onun haricinde fanlar da büyük olasılıkla sleeve bearing fanlar olur, 30 bin saat civarı ömürleri vardır. Ömürleri dolduktan sonra gürültülü çalışmaya başlarlar.

Aklıma gelen değerler bunlar, daha birçok farklı değişken var ancak onlar yıllar içinde kötüleşir mi bilmiyorum.

Geri
Yukarı