Çözüldü PSU SATA Power kablosu arttırmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Bir bilgisayara bayağı bir HDD ve SSD'yi SATA'dan takınca SATA güç kablosu yetmiyor.

PSU da yeterince SATA kablosu yok. Nasıl SATA kablosunu arttırabilirim?
Başka bir PSU'dan kablo taksam olur mu?

Sanırım bu kabloya Serial Ata Power connector deniyor.
Benim sorum şu: Nasıl bu kabloyu çoğaltabilirim?

İllaki çok daha fazla çıkışı olan PSU mu almam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Üzerine iki tane de USB bellek taktım. Onlara atamadı sistem. Ben manuel olarak disk yönetiminden A ve B harflerini atadım. Daha sonra bir de taşınabilir hard disk taktım ama ona artık harf kalmadı ve içine bakamıyorum.
Eski Windows işletim sistemlerinden birisinde ikili harf ataması gördüm diye hatırlıyorum ama acaba yanılıyor muyum?Eki Görüntüle 1198006

Öylesine bilgi: A ve B harfi ilk başlarda Floppy diskler için ayrılmış. Gelenek olmuş ve C harfinden itibaren başlar olmuş Windows.
Bir tane daha taksan çok güzel olur. Meraktan çatlıyor gibiyim. ya da gereksiz bir şekilde uykum geldi.
Technopat'ın anakartsız PSU çalıştırma videosunu izledim. Ve bilgisayara ikinci PSU taktım. Yaparken bayağı korktum. Bu sırada çalan alarm beni ürküttü.
Sonuç olarak sorumun cevabını aldım. İstediğim kadar PSU ekleyip disk çalıştırabilirim.

Öylesine bilgi: A ve B harfi ilk başlarda Floppy diskler için ayrılmış. Gelenek olmuş ve C harfinden itibaren başlar olmuş Windows.
Bir tane daha taksan çok güzel olur. Meraktan çatlıyor gibiyim. ya da gereksiz bir şekilde uykum geldi.
Technopat'ın anakartsız PSU çalıştırma videosunu izledim. Ve bilgisayara ikinci PSU taktım. Yaparken bayağı korktum. Bu sırada çalan alarm beni ürküttü.
Sonuç olarak sorumun cevabını aldım. İstediğim kadar PSU ekleyip disk çalıştırabilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam sistemi kurarsanız fotoğraf bekliyorum lütfen 😁 Ve artık yetmezse ne olacak demeyin. Ömür bitiyor SATA ne yapsın!
Tabiki fotusunu atarım. Eğer başka psudaki kablolar takılınca çalışırsa artık maksimuma gidebilirim.
Sata,Usb,Pcı-Express X1 girişlerini takmayı düşünüyorum.
Windowsta sürücü harflerinde Z yi görmeyi hedefliyorum. Sürücüleri ikiye üçe bölerekte deneyebilirim.

Mining için mi? Eğer mining içinse USB'den bağlamak pek uygun değil.

Sırf meraktan. Zamanında tek bir bilgisayara 6 ekran bağlamışlığım var. İleride çift ekran kartı ile denemeyi düşünüyorum. 2+4+4+1 en az. Üstüne Yeterince monitör olursa Daisychain mst ile de ve spacedesk ile de kablosuz cihaz bağlamayı düşünüyorum.

Sırf meraktan. Zamanında tek bir bilgisayara 6 ekran bağlamışlığım var. İleride çift ekran kartı ile denemeyi düşünüyorum. 2+4+4+1 en az. Üstüne Yeterince monitör olursa Daisychain mst ile de ve spacedesk ile de kablosuz cihaz bağlamayı düşünüyorum.
Yani bunu LTT'nin yaptığını görmüştüm. 64 tane 4K monitörü 8 bilgisayara bağlayıp hepsini birbirlerine bağlamışlardı ama bu birkaç haftalarını almıştı. Kolay bir şey olduğunu sanmıyorum.

Yani bunu LTT'nin yaptığını görmüştüm. 64 tane 4K monitörü 8 bilgisayara bağlayıp hepsini birbirlerine bağlamışlardı ama bu birkaç haftalarını almıştı. Kolay bir şey olduğunu sanmıyorum.
O videoların hepsini izledim. Ama o kartlar için çok para lazım. Ne yazıkki onu yapamam. Yoksa zengin olsam milyon ekranı bağlarım.

Windowsta sürücü harflerinde Z yi görmeyi hedefliyorum. Sürücüleri ikiye üçe bölerekte deneyebilirim.
Bu mu yani?
resim_2021-10-25_021231.png

Bir tane daha takılırsa ne olur? 25. harfi merak ediyorum.
Üzerine iki tane de USB bellek taktım. Onlara atamadı sistem. Ben manuel olarak disk yönetiminden A ve B harflerini atadım. Daha sonra bir de taşınabilir harddisk taktım ama ona artık harf kalmadı ve içine bakamıyorum.
Eski Windows işletim sistemlerinden birisinde ikili harf ataması gördüm diye hatırlıyorum ama acaba yanılıyor muyum?
Ekran Görüntüsü (4).png

Üzerine iki tane de USB bellek taktım. Onlara atamadı sistem. Ben manuel olarak disk yönetiminden A ve B harflerini atadım. Daha sonra bir de taşınabilir hard disk taktım ama ona artık harf kalmadı ve içine bakamıyorum.
Eski Windows işletim sistemlerinden birisinde ikili harf ataması gördüm diye hatırlıyorum ama acaba yanılıyor muyum?Eki Görüntüle 1198006

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• 20211025_050902.jpg
    20211025_050902.jpg
    235 KB · Görüntüleme: 31
  • 20211025_050839.jpg
    20211025_050839.jpg
    375,1 KB · Görüntüleme: 30
  • 20211025_050816.jpg
    20211025_050816.jpg
    98,6 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
Çözüm