PSU ses sorunu

Ventolas

Hectopat
Arkadaşlar, uzun hikayeli bir sorunum vardı, RX570 ekran kartımda mavi ekran hatası yaşıyordum. Bu hatayı driver üzerinden MHz, voltaj ve frekans değerlerini kısarak çözdüm. Sorunun ekran kartından olduğunu düşünüyordum. Yetkili servise gönderimi için hazırlık bile yaptım. Bugün son kez denemek için PC'yi çalıştırdığımda PSU'dan aşırı yükses ve sanki takılıyormuş gibi cızırtılı fan sesi gelmeye başladı. Kısa süre içinde kesildi. Böyle olunca sorunun PSU'dan olabileceği içime şüphe düştü. PSU'yu nasıl test ederim? Hangi programları kullanabilirim? Ayrıca sorunu bilen veya duyan varsa neden kaynaklı olduğunu söylerse çok yardımcı olur.

Sorununuz cw(Coil Whine).Bunun çözüm yok. PSU'dan ses geldiğini test etmek için bilgisayar yükteyken(eğer ses boştayken de geliyorsa fark etmez) ekran kartının fanlarını elinizle tutun ve eğilip kulak verin ses verden geliyor. Eğer ekran kartında CW varsa sadece ekran kartında yük vererek dinleyin.

Sorununuz cw(Coil Whine).Bunun çözüm yok. PSU'dan ses geldiğini test etmek için bilgisayar yükteyken(eğer ses boştayken de geliyorsa fark etmez) ekran kartının fanlarını elinizle tutun ve eğilip kulak verin ses verden geliyor. Eğer ekran kartında CW varsa sadece ekran kartında yük vererek dinleyin.
Bilgisayarı yüke sokamıyorum. Mavi ekran veriyor. Asıl sorunumda o zaten.

Geçmiş konularınıza baktım PSU 350W olabilir ya da Dark Force ATX 600 Watt. Hala 350W PSU kullanıyorsanız beslemez. Mavi ekran normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı