PSU sıcaklığı ne kadar olmalı?

NS Studio

Hectopat
.

Linkteki ürünü aldım Ryzen 2600 ve 1050 Ti ile birlikte kullanıyorum. Yalnız biraz sıcak çalışıyor gibi geliyor. Xigmatek tauro 500W 80+ kullanıyordum FX 6300 ve 1050 Ti ile kullanıyordum. Xigmatek o kadar soğuktu ki dokununca metal soğukluğunu hissediyordum. Bu PSU'da ise epey sıcak gibi fanı çok yavaş dönüyor ancak elim ıslakken hissedebiliyorum hava akımını. Dokununca sıcak. Sıcaklığı değerlendirmem gerekirse 0 soğuk 3 ılık 10 el yakıyorsa bu PSU 6.5 puan alır. Sizce bu normal mi hava alımı fan dönmesi konusunda sıkıntı yok hava alıyor fan dönüyor.

Geçenlerde eski model FSP marka PSU'nun içini açtım ve büyük bir şekilde Max 125 derece yazısını gördüm.(FSP 350-60 mdn) büyük ihtimalle High Power gibi kaliteli markalar da bu şekilde yüksek ısıya dayanıklıdır bence dert etmeyin.

Dayanıklıdır da bu durum normal mi eski PSU aşırı soğuk olduğu için mi bana tuhaf geliyor. Öte yandan yarısını bile kullanmıyorum gelecekte güçlü ekran kartı alabilmek için aldım ama yüksek güç tüketen bir şey alsam daha fazla ısınmaz mı?
PSU'lar sıcaklığa maruz kaldıkça verimi düşmez mi? Daha çabuk eskimez mi?
High Power cidden kaliteli bir marka mı?

PSU sıcaklığına bakan ilk kez sizi gördüm. Bence önemsiz bir değer zaten kaliteli PSU'lar yüksek sıcaklıklara dayanıklı. Ayrıca eliniz sıcak hissediyor diye PSU ısınıyor diyemeyiz direkt.

PSU sıcaklığına bakan ilk kez sizi gördüm. Bence önemsiz bir değer zaten kaliteli PSU'lar yüksek sıcaklıklara dayanıklı. Ayrıca eliniz sıcak hissediyor diye PSU ısınıyor diyemeyiz direkt.

Devletin kredisi ile 30 ay taksite girip zor bela PC alınca insan bir durup düşünüyor bir şey olsa ne yaparım diye. Eh öyle olunca da her şeyi kontrol ediyor doğal olarak.

Dayanıklıdır da bu durum normal mi eski PSU aşırı soğuk olduğu için mi bana tuhaf geliyor. Öte yandan yarısını bile kullanmıyorum gelecekte güçlü ekran kartı alabilmek için aldım ama yüksek güç tüketen bir şey alsam daha fazla ısınmaz mı?
PSU'lar sıcaklığa maruz kaldıkça verimi düşmez mi? Daha çabuk eskimez mi?
High Power cidden kaliteli bir marka mı?

High Power Türkiye piyasasında en kaliteli PSU'lar arasına girebilir. Gerek burada gerek başka yerlerde önerilir. Sisteminiz gerçekten az güç çekmesi gerekirken çok rahatsız edici bir şekilde ısınıyorsa en ideal çözüm garantiye vermek olur gibi. Ekstra bir talihsizlik olmazsa da kolay kolay verimden düşmez o güç kaynağı.

Yeni konular

Geri
Yukarı