PSU sigorta attırıryor

PoppySevdalısı

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
İddia Baronu
Bugün 1 yıldır kullanmadığım eski bilgisayarımı kardeşlerimin kullanması için çalıştırmaya çalıştırmaya karar verdim. Her şeyi kontrol edip monitörün kablosunu prize taktım sorun yoktu. PSU kablosunu prize takıp prizin tuşunu açtığım an sigorta attı. Sorun nedir?
(40amperlik sigorta kullanıyorum.) (en son sorunsuz çalışıyordu.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bugün 1 yıldır kullanmadığım eski bilgisayarımı kardeşlerimin kullanması için çalıştırmaya çalıştırmaya karar verdim her şeyi kontrol edip monitörün kablosunu prize taktım sorun yoktu. PSU kablosunu prize takıp prizin tuşunu açtığım an sigorta attı sorun nedir?
40 amperlik sigorta kullanıyorum. En son sorunsuz çalışıyordu.
PSU içine bişey kaçmış olabilir bi açıp bak.

Sanmıyorum pcyi bilgisayarcıya götüreceğim çünkü taşonma sırasında nakliyeciler kırılabilir etiketine rahmen eşların en tepesine koymuş kardeşimse oyuncağını alırken pc yi düşürmüşü herhalde birşeyler kırıldı

Sanmıyorum PC'yi bilgisayarcıya götüreceğim çünkü taşonma sırasında nakliyeciler kırılabilir etiketine rahmen eşların en tepesine koymuş kardeşimse oyuncağını alırken PC'yi düşürmüşü herhalde bir şeyler kırıldı.

Ben mizahi olarak demiştim. Yani PC'de bir şey olunca yok şunu aç içine bak falan diye hemen lafı yapıştırıyorlar. Arkadaşlar bilmiyorsanız açmayın açmayı en son garantiniz yoksa başka paranız yoksa yapın. PSU güç kaynağınıdır sisteme zarar verebilir. İçini açtın ve yanlışıklla bir vida unuttun ya da iletken bir şey girdi araya yanı bunlar hep sıkıntı şeyler...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı