PSU sisteme yetersiz gelirse ne olur?

thisiskaan

Hectopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şüphelendiğim bir konu var. Bu konuda sizden bilgi almak istedim.
Dün bilgisayarımın yeni parçalarını taktırdım. (Ekran kartı/RAM/işlemci/anakart)
PSU ve HDD'ye dokunmadım sıkıntısız çalıştıkları için. Sadece yakın zamanda SSD düşünüyorum.
Benim PSU 350Watt FSP marka. İnternette bu markanın PSU'lar arasında tercih edilebilecek sayılabilir markalardan olduğunu öğrendim. Ama asıl sorum şu:
PSU'nun sistemime yetersiz gelme durumu olur mu? Olursa bir belirtisi olur mu veya bütün parçaları yakar mı? Bugün yaklaşık 3 saat GTA V oynadım bir sıkıntı yoktu işlemci de ekran kartı da buz gibi çalışıyordu.
Parçaların tam listesi:
  • AMD A8 9600 - 3.10GHz (o.c. İle 3.40)
  • G.Skill Ripjaws V 8 GB 2400MHZ DDR4 tek modül
  • MSI R7 240 2 GB 128Bit
  • MSI A320M Pro-E anakart
  • FSP 350W PSU
  • WD Blue 7200RPM 320GB HDD

Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.
@Recep Baltaş

12V'tan kaç amper veriyor. Yan etiketine bakarsanız orada 12V ibaresinin altında yazar.
sanırım 15 amper veriyor. tam olarak emin değilim ama.
Olursa mavi ekran veya aniden kapanma gibi durumlar olur fakat çok fazla aniden kapatma sorunlara neden olabilir.
çok fazla zorlamıyorum, zaten R7 240'ın sınırında , 720p ve texture/grass/water quality high'da, reflec. quality very high'ta, diğerleri normalde oynuyorum. GTA V dışında oynadıklarım zaten zula, CS GO, ets2 gibi daha hafif oyunlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı