PSU sistemin ısınmasına neden olur mu?

24F3R

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
REVİZYON UÇAK PLANLAMA
Selamlar,

PSU, işlemci ya da anakart chipsetinin ısınmasına neden olur mu? Ya da sistemin genelinin ısınmasına neden olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU tam güçte çalışır ise ısınmasını neden olur. Bunu engellemek için mesela sistemimiz maximum 500W gerekiyor ise 650W PSU takarsanız. Tam güçte çalışmayacağı için kendi soğutucusu onu serin tutar.
PSU'nun soğutma sistemide önemli.

Selamlar,

PSU, işlemci ya da anakart chipsetinin ısınmasına neden olur mu? Ya da sistemin genelinin ısınmasına neden olabilir mi?
Eğer Rampage, Frsiby, Gamepower gibi dandik PSU alırsanız dengesiz voltaj vereceği için neden olabilir. Isınmadan öte tüm sistemide yakabilir.

Selamlar,

Her daim sertifikalı PSU öneririz. Sağlıklı elektrik akımı ısınmayida engelleyecektir.

tüm sistemi yakma gibi bir risk var mı ?
Evet var o yüzden önermiyoruz zaten.
Elektrik kesildiğinde veya şebeke kaynaklı voltaj dalgalanmasi olduğunda bu tür dandik PSU lar voltajı olduğu gibi veriyor ve sisteme zarar verebiliyor. Kaliteli PSU lar ise bu tür durumlarda sistemi korumaya alır. Ani elektrik kesintisinde veya dalgalanmasında sisteme voltaj vermiyor. PSU nun kendisi yansa bile sistem sağlam kalıyor.

Peki güç kaynağında voltaj koruması olduğunu nasıl öğrenebiliriz ? Benim psu da var mıdır acaba ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_5.png
    478,2 KB · Görüntüleme: 24
Peki güç kaynağında voltaj koruması olduğunu nasıl öğrenebiliriz ? Benim psu da var mıdır acaba ?

Kullanmakta olduğunuz PSU eski ve sertifikasız ilerde ciddi sorunlar yaşamanız kaçınılmaz bir gerçek imkanınız var ise en kısa zamanda değişim yapmanız taraftarıyım.

Kullanmakta olduğunuz PSU eski ve sertifikasız ilerde ciddi sorunlar yaşamanız kaçınılmaz bir gerçek imkanınız var ise en kısa zamanda değişim yapmanız taraftarıyım.
Anladım, öneriniz için teşekkürler. Peki bu psu ile rx 560 taksam bir sıkıntı olur mu sizce ? Sistemim; core 2 duo 7500 (quad 9000 serisi takmayı düşünüyorum) ,4 gb ram,2 adet hdd

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…