PSU Temizleme

Bu tip işlemleri sıklıkla yaptığım için zamanında kompresör almıştım ve iyi ki almışım çünkü temizlik için çok lazım oluyor.

Bu kompresörden var bende ve çok memnunum. Periyodik kasa temizliğimi bununla yapıyorum. Toz, tüy, kıl vs hiçbir şey kalmıyor.

Anakart ve ekran kartı üzerindeki tozlar için de yumuşak uçlu tual fırçası tavsiye ederim.

brons-200f.jpg

Peki attığım fotoğraftaki yerden kurutma makinesinin soğuk yeriyle üfletsem zararı olur mu ?
Bu tip işlemleri sıklıkla yaptığım için zamanında kompresör almıştım ve iyi ki almışım çünkü temizlik için çok lazım oluyor.

Bu kompresörden var bende ve çok memnunum. Periyodik kasa temizliğimi bununla yapıyorum. Toz, tüy, kıl vs hiçbir şey kalmıyor.

Anakart ve ekran kartı üzerindeki tozlar için de yumuşak uçlu tual fırçası tavsiye ederim.

Eki Görüntüle 459228

Peki attığım fotoğraftaki yerden kurutma makinesinin soğuk yeriyle üfletsem zararı olur mu ?
Olur. İçeri doğru üfletmiş olursun. Kasa içindeki kısımdan dışarı doğru üfleteceksin.

@MTBlu bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum, ben hep anlattığım şekilde yapıyorum. Tüm tozlar uçuşuyor, gidiyor içinden. Ama dediğim gibi yapacaksan, ya PSU'ya, ya da tüm kasaya, kasayı açık ir ortama çıkart, her yer fazlasıyla toz olur.
"İçeri doğru üfletmiş olursun. Kasa içindeki kısımdan dışarı doğru üfleteceksin." Kasayı temizlerken zaten penceresini aç, kasanın içinden dışarı doğru üflet.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı