PSU ve anakart değiştirmeme rağmen Kernel Power hatası alıyorum

Arkadaşlar hızlıca anlatıyorum. Eski PSU ve anakartımda görüntü kesiliyor. Klavye, mouse ışıkları kesiliyordu. Yeni PSU ve anakart aldım sorunu 40 gün boyunca çözülmüş sandım. 40 gün boyunca 8 GB RAM kullandım. Sonra 8x2 yeni RAM aldım mavi ekran yediğim için garantiye gönderdim yenisini gönderdiler. Yeni RAM'i taktım klavye, mouse ışıkları ve görüntü kesilmeye başladı. Diyeceğim şu; eski PSU ve anakartta da görüntü kesildi yeni aldığım PSU ve anakartta da kesildi. Diyeceğim işlemcim mi arızalı? @4PieD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar hızlıca anlatıyorum. Eski PSU ve anakartımda görüntü kesiliyor. Klavye, mouse ışıkları kesiliyordu. Yeni PSU ve anakart aldım sorunu 40 gün boyunca çözülmüş sandım. 40 gün boyunca 8 GB RAM kullandım. Sonra 8x2 yeni RAM aldım mavi ekran yediğim için garantiye gönderdim yenisini gönderdiler. Yeni RAM'i taktım klavye, mouse ışıkları ve görüntü kesilmeye başladı. Diyeceğim şu; eski PSU ve anakartta da görüntü kesildi yeni aldığım PSU ve anakartta da kesildi. Diyeceğim işlemcim mi arızalı? @4PieD.

İşlemcinin arıza yapması %5 ihtimal. Ekran kartına baktın mı?

@Odrisli kimisinin işlemcisi arızalı hocam söyler misin neyim arızalı. Teknik servisin yeni yolladığı RAM'lerin arızaları olma ihtimali var mı? Ya da anakartımın üstündeki bobini üzerine deyince çıt çıt yapıyor ondan kaynaklı olma ihtimali var mı ki?
@fabrikakizi09 BIOS güncel kasanın arkasındaki BIOS düğmesinden güncellesem ne olur?

@Odrisli kimisinin işlemcisi arızalı hocam söyler misin neyim arızalı. Teknik servisin yeni yolladığı RAM'lerin arızaları olma ihtimali var mı? Ya da anakartımın üstündeki bobini üzerine deyince çıt çıt yapıyor ondan kaynaklı olma ihtimali var mı ki?
@fabrikakizi09 BIOS güncel kasanın arkasındaki BIOS düğmesinden güncellesem ne olur?

RAM'de olabilir ama ekran kartı da olabilir.

@Odrisli ekran kartıyla alakası yok hocam MSI teknik servisini aradım onla alakalı olmaz dediler PSU'dan da olduğunu sanmıyorum XMP açıkmış bir de kapattım öyle deneyeceğim.
@Odrisli hocam eski PSU ve eski anakart varken aynı sorunu yaşıyordum. Yeni PSU aldım yeni anakart aldım 40 gün boyunca yapmadı 40 gün sürece içinde 8 GB RAM kullanıyordum görüntü kesilmesi klavye mouse ışığı gitmedi. Yeni RAM'leri taktım PSU falan bozulmuş olma ihtimali var mı?

Ben geçen aydan beridir sorun yaşamıyorum işlemci değiştikten sonra yerinde olsam işlemciyi de gönderirdim. Ben aynen bu söylediklerini de söyledim adamlar değiştirdiler. Destech olması lazım AMD yetkili servisi görüş, gönder için rahat etsin @Bilgisayarsorun926

Tamam işte aynı problemi yaşıyordum. Zzzzt diye ses ardından görüntü gidiyor, mouse klavye ışıkları da gidiyordu ve anakart üzerinde CPU ışığı yanıyordu. RAM'lerle alakalı olacağını sanmam. Dediğim gibi gönder, işlemciler genelde 3 yıl oluyor garantisi kutusunu vs aç bak garanti belgesi yazar @Bilgisayarsorun926

@4PieD hocam ben eski PSU ve eski anakartı değiştirdim görüntü kesildiği, klavye mouse ışık gittiği için. Yeni PSU aldım ve yeni anakart aldım. 40 gün boyunca 8 GB RAM ile kullandım 40 gün de görüntü kesilmedi sonra 2 kez RAM değiştirdim sorunlar olmaya başladı bir de benim işlemcimin pini de yamuktu düzelttim yani diyeceğim şu anakartım arızalansa bile PSU arızalansa bile aynı sorunu tekrar tekrar yapması saçma yani işlemciden şüpheleniyorum bende.
Instagram Gmail verir misin bir de teşekkürler.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı