Çözüldü PSU vidaları oturmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

WhyMeBro

Hectopat
Daha fazla  
IMG_20200915_220110.jpg

Merhabalar ve şimdiden herkese teşekkür ediyorum. Yeni PSU aldım ve bu PSU küçük olduğu için yanında gelen aparatıyla oturttum ancak geriye kalan 3 vidayı takamıyorum. Bir yerde yanlış mı yaptım?

Çözüm
Doğru hocam. Vidaları takarken birini tam sıkıp denemeyin. Vidaları oturtup kademeli olarak sıkın. Biraz kasayı esnetin.
Eki Görüntüle 669338
Merhabalar ve şimdiden herkese teşekkür ediyorum. Yeni PSU aldım ve bu PSU küçük olduğu için yanında gelen aparatıyla oturttum ancak geriye kalan 3 vidayı takamıyorum. Bir yerde yanlış mı yaptım?
Ben olsaydım matkap ile deniyebilirsin matkap güçlü ise biraz zedeliyebilir kasa yerini bunun dışında aklıma bir şey gelmedi.

Psu kasanın üstündeyse ters takmışsın gibi görünüyor. Normal şeklinde oturttuysan hafifçe kanırtarak vidaları sıkabilirsin. Çok küçük bir fark var. Metali esneterek vidayı oturtmayı deneyebilirsin.

Şimdi tekrardan denedim ancak bu sefer 2 vida boşta kalıyor.
Psu kasanın üstündeyse ters takmışsın gibi görünüyor. Normal şeklinde oturttuysan hafifçe kanırtarak vidaları sıkabilirsin. Çok küçük bir fark var. Metali esneterek cidayı oturtmayı deneyebilirsin.
PSU fanı aşağıya bakacak şekilde taktım doğru değil mi?

Doğru hocam. Vidaları takarken birini tam sıkıp denemeyin. Vidaları oturtup kademeli olarak sıkın. Biraz kasayı esnetin.

Çözüm

Geri
Yukarı