Çözüldü PSU yanmış olabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. Dün akşam PC mi kapattım hiçbir şeyi yoktu. Bu sabah kalktığımda baktım şalter atmış birkaç kez denememe rağmen açamadım. Ancak PC'nin üçlüsünü soktüğümde açabildim. PSU yanmış olabilir mi nasıl anlarım veya yandıysa garantiye gönderebilir miyim?

Pcu'da Platinyum bronze gibi garantiler olması lazım diye biliyorum eğer garantili bir pcu ise pcu üreticisine veya kasayı aldığın yere ulaşıp diğer parçalarda sorun varsa parça değişimi yaptırabilirsin.

Artı -2 Eksi
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. Dün akşam PC mi kapattım hiçbir şeyi yoktu. Bu sabah kalktığımda baktım şalter atmış birkaç kez denememe rağmen açamadım. Ancak PC'nin üçlüsünü soktüğümde açabildim. PSU yanmış olabilir mi nasıl anlarım veya yandıysa garantiye gönderebilir miyim?

Selam bende de yuksek eletrık geldi ve PC açılmadı 1 gün sonra açıldı yanmamıstır büyük ihtimal.

psu nun yanıp yanmadıpını içini açıp veya 20+4 pin girişinden yeşil ve siyah kabloları kısa devre yaptır psu fanı dönüyorsa sorun yoktur. bunu yaparken işlemciyi besleyen kabloyu mutlaka çıkar psu ile anakartın bağlantısı olmasın yani ayrıca psu yakan biri olarak psu yandığı zaman ağır bir koku olur içinde de yandığı ortamda da

Geri
Yukarı