PSU yetersiz kalırsa ne olur?

Renster

Decapat
Daha fazla  
RAM
4 GB DDR3 (tek slotta)
İşlemci
i3 4150
Arkadaşlar sistemin güç kaynağı kaç W, ne kadar güç harcıyor hiç bilmiyorum. Bu sisteme 16 GB RAM ve 120 GB SSD takacağım. PSU yetmezse sıkıntı olur mu, PC patlayabilir mi?

Arkadaşlar sistemin güç kaynağı kaç W, ne kadar güç harcıyor hiç bilmiyorum. Bu sisteme 16 GB RAM ve 120 GB SSD takacağım. PSU yetmezse sıkıntı olur mu, PC patlayabilir mi?

Hocam patlamak diye bir şey hiçbir türlü olmaz en fazla sistem açılmaz ama bu sisteme 250W bir PSU bile yeterli olacaktır yani içiniz rahat olsun.

Hocam patlamak diye bir şey hiçbir türlü olmaz en fazla sistem açılmaz ama bu sisteme 250W bir PSU bile yeterli olacaktır yani içiniz rahat olsun.

250W monitor 24 inch ustu vs ise yeterli olmayacaktır. Hatta yük altında kullanırsa sıkıntı olabilir.

Şu anki PSU W degeriniz kac?

120 Hz monitörüm var H61M-K anakartım, 2 slot toplam 8 GB RAM'im, GT 730 ekran kartım, i3 3220 işlemcim ve 200 GB SSD depolamam var 300W PSU ile çalıştırıyorum makineyi.

225 watt PSU ile i5 2500 GT730 kullanıyorum hocam hiçbir sıkıntısı yok düşük watt herhangi bir patlama ya neden olmaz en kötü ihtimalle kendini korumaya alıp kapanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı