PSU yük altında cızırdıyor

camelsari

Femtopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 | GIGABYTE A520M K | GIGABYTE RTX 3060TI 8GB | BILLION RESERVOIR 32GB DDR4 RAM | KINGSTON 1TB M.2 NVMe
RAM
Billion Reservoir 32GB DDR4 RAM
İşlemci
R5 5600
Bilgisayarcıya götürdüm sistemi ve orada çalıştırdığımda ses gelmiyor fakat evde çalıştırdığımda cızırdıyor. Neden kaynaklanıyor sizce?

PSU coil whine dediğimiz güç kaynağının içerisinde bulunan bobinleden gelen cızırtıdır. Gürültü dışında herhangi bir zararı yoktur. Eğer çok rahatsız olursan bobinin yalıtılma yöntemleri var.

Coil whine ise neden bilgisayarcıya götürdüğümde ses kesiliyor?

Bilgisayarcıya götürdüm sistemi ve orada çalıştırdığımda ses gelmiyor fakat evde çalıştırdığımda cızırdıyor. Neden kaynaklanıyor sizce?

Arkadaşın dediği gibi coil whine sesinden kaynaklanıyor. Yük altında kendini belli etmeye başlar. Ancak normal kullanım da o kadar etkili bir davranış sergilemez.

Bilgisayarcı yük altında çalıştırmayı denedi mi?

Sesi ilk kez evde Ultra ayarda BF1 açtığımda duydum. Aynı ayarda bilgisayarcıda açtığımda ses yoktu.

Hocam yine de siz evinizin topraklamasını kontrol edin.

Bundan şüpheleniyorum. Bina 45 yıllık ve topraklaması yokmuş.

Benim de bașimda olan bir dert bende fan sesinden kafayı yiyorum

Benimki fan sesinden çok elektronik bir cızırdamaya benziyor. Aynı dertten muzdarip miyiz bilemiyorum ama yarın bir elektrikçiyle görüşeceğim. Çözebilirsem dönüş yaparım.

Sesi ilk kez evde Ultra ayarda BF1 açtığımda duydum. Aynı ayarda bilgisayarcıda açtığımda ses yoktu.

Bundan şüpheleniyorum. Bina 45 yıllık ve topraklaması yokmuş.

Benimki fan sesinden çok elektronik bir cızırdamaya benziyor. Aynı dertten muzdarip miyiz bilemiyorum ama yarın bir elektrikçiyle görüşeceğim. Çözebilirsem dönüş yaparım.
Tamamdır hocam iyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı