PSU yüke binince bilgisayar reset atıyor

Arkadaşlar bu işler belki parası yoktur vesayreyle maalesef çözülmez. Görünen köy kılavuz istemez. Lüks işi bu, o kadar para verip kaliteli donanımlara o PSU'yu takamaz. Ya hepsinden olur ya da parasını veridiği sisteme güç veremez boşa canı sıkılır. İşlemci, ekran kartı ve ram kadar PSU'da çok önemlidir. Nasıl araba tekerleksiz gitmez motoru olmadan da gitmez. Her şeyin bir bağlantısı var.

Arkadaşlar bu işler belki parası yoktur vesaireyle maalesef çözülmez. Görünen köy kılavuz istemez. Lüks işi bu, o kadar para verip kaliteli donanımlara o PSU'yu takamaz. Ya hepsinden olur ya da parasını veridiği sisteme güç veremez boşa canı sıkılır. İşlemci, ekran kartı ve RAM kadar PSU'da çok önemlidir. Nasıl araba tekerleksiz gitmez motoru olmadan da gitmez. Her şeyin bir bağlantısı var.

500W nasıl bu kasaya yetersiz diyorsunuz anlamadım anlatır mısınız?

500W nasıl bu kasaya yetersiz diyorsunuz anlamadım anlatır mısınız?
Dostum konuyu sen okudun mu anladın mı benim yazdıkları mı okudun mu anladın mı? Niye bana şimdi böyle bir şey soruyorsun dalga mı geçiyorsun. Adamın PSU markası yokmuş ve çok eskimiş. 80+ Sertifikası zaten yok. 500W diye görünen şey 350W bile verebilir. Eskiden psu işleri çok riskliydi millet bilinmeyen marka almazdı, çünkü çok arkadaşımın başına geldi 400w diye alıp sisteme 300w verdiği.

Dostum konuyu sen okudun mu anladın mı benim yazdıkları mı okudun mu anladın mı? Niye bana şimdi böyle bir şey soruyorsun dalga mı geçiyorsun. Adamın PSU markası yokmuş ve çok eskimiş. 80+ Sertifikası zaten yok. 500W diye görünen şey 350W bile verebilir. Eskiden PSU işleri çok riskliydi millet bilinmeyen marka almazdı, çünkü çok arkadaşımın başına geldi 400W diye alıp sisteme 300W verdiği.

Anladım voltaj değerlerine sanırım bakmıyorsunuz. PSU yeterli.

PSU yetmiyor olabilir ayrıca işlemci eski gibi gözüktü bana.

Xigmatek X-Power 650W 80Plus PSU işlemci zaten eski 1151 pin bir işlemci ile değiştirmek istiyordum ama tahminim PSU'dan arıza verince PSU almak için erteledim.

Öncelikle özür diliyorum Kahramanmaraş'ta oturuyorum ve depremden 1 ay sonra askere gittim bu süreçte kardeşim PC'yi depodan alıp askerden komutanımdan aldığım ASUS TUF 1660 6 GB ekran kartını PC takmak istemiş ama ekran kartı güç girişi 6 pin olduğundan benim eski 500watt ve markası belli olmayan PSU kaldırıp kendi bilgisayarındaki PSU'yu yani Xigmatek X-Power 650W 80Plus'ı benim bilgisayarıma takmış bunu bugün kardeşimi arayıp senin PSU nerede seninkiyle deneyeyim dediğimde senin PSU pin i yetmediğinden kendiminkini taktı demesinden dolayı bugün öğreniyorum.
Şu an takılı olan PSU Xigmatek X-Power 650W 80Plus. Ve daha önce 500watt olan ve eski ekran kartım olan ASUS STRIX R7 370 2 GB 256bit ekran kartımla RDR2 de oynadım ama aşırı kastığından dolayı fazla bir şey yapmadım.

Oyunlarda işlemci sıcaklıkları nasıl?
nvidia da alt+r yaptığımda ekran kartı sıcaklığı gayet iyi cs2 de 50 civarında rdr 2 de 55-60 derece ama işlemci sıcaklığına bakmadım termal macununu kendim değiştirdim ve üstünde Rampage marka fan var

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı