PSU yükseltme oyun performansını iyileştirir mi?

Sweashy

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: A520M Pro
PSU:EVEREST Dusk Peak 600W
CPU: Ryzen 5 5500
GPU: RTX 4060 8 GB
RAM: 16 GB 3200 MHz
DEPOLAMA:512 GB M.2 SSD
MONİTÖR:Gamebooster 2516FF 165 Hz Benq 60 Hz
Merhaba. Ben bugünlerde bir şey öğrendim. RX 470 için 500-600W bir PSU gerekiyormuş minimum ama ben sistemi 220W ile çalıştırıyorum. Eğer 500-600W'lik bir PSU'ya geçersem oyunlarda bir performans artışı olur mu ya da başka bir değişiklik falan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben bugünlerde bir şey öğrendim. RX 470 için 500-600W bir PSU gerekiyormuş minimum ama ben sistemi 220W ile çalıştırıyorum. Eğer 500-600W'lik bir PSU'ya geçersem oyunlarda bir performans artışı olur mu ya da başka bir değişiklik falan?

Oyun performansında değişiklik olmaz ama donanımların sağlıklı kalması için gerekli gücü sağlayacak bir PSU'ya ihtiyacınız var.

RX 470 bir sistem için 500-600W PSU'e gerek yok. Eğer PSU sistemin için yetersiz ise PSU'ini yükseltirsin ve donanımları daha iyi ve yeterince beslemiş olursun, bu şekilde bir performans artışı olur, onun dışında performansa bir katkısı yok.

RX 470 bir sistem için 500-600W PSU'e gerek yok. Eğer PSU sistemin için yetersiz ise PSU'ini yükseltirsin ve donanımları daha iyi ve yeterince beslemiş olursun, bu şekilde bir performans artışı olur, onun dışında performansa bir katkısı yok.
Yetersiz olduğunu nasıl anlarım peki ekran kartı biraz fazla ısınıyo ilk açılışta bile falan ama onun dışında bı eksiklik göremiyorum sanırım

Yetersiz olduğunu nasıl anlarım peki ekran kartı biraz fazla ısınıyor ilk açılışta bile falan ama onun dışında bir eksiklik göremiyorum sanırım.

Bunları hesaplayan siteler var ama siz işlemcinizin ekran kartınızı tüketimlerini araştırarak daha doğru bir sonuç alabilirsiniz.

i3 10100F TDP değeri gibi.
RX 470 TDP.

Geri
Yukarı