PSU'da ekran kartı için 6 pin kablo yok

Eswaii

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartında 6 pinlik bir güç kablosu girişi var fakat PSU'da böyle bir kablo yok 300W bir PSU var. 4 pin Molex kablosu var, 4 pinlik Molex kablosuna 6 pinlik bir güç kablosu dönüştürücüsü alabilir miyim ben? Aradığımda 3 pinlik Molex kabloları için buldum, bir de SATA kablolarını gördüm güç kablosunu ekran kartına takıp SATA kabloları nereye takılıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dönüştürücü kablo kullanmak sağlıklı bir yöntem değil. 300W güç kaynakları ofis bilgisayarları için üretiliyor, oyun amacı yok. Düşük güç tüketen kartlar için uygunlar. PCIe bağlantısının olmaması normal.

@Eswaii 135W civarı güç tüketimi belirtilmiş bu kart için. Elindekinin 12v kanalının beslemesi sağlıklı olmayacaktır maalesef dönüştürücü taksan dahi. Senin için en iyisi yeni bir güç kaynağı olur bu durumda.
Yeni bir güç kaynağı alamam zaten bunuda yeterli olur diye yeni almıştım hangi dönüştürücüyü kullanabilirim?

Birde yeni PSU almamı önermeniz sorunu çözmüyor bunu bende biliyorum bana daha çok hangi dönüştürücüyü kullanabileceğim lazım

GeForce 8800 GTS ekran kartım bir izlediğim yerde bazı ekran kartları ekstra güç gereksinimi duymuyor diyordu çalışabilirmiki? Bir de dönüştürücü alacağım fakat hangisini alacağım bir görsel dahi atar mısınız?

İnternette bunlar var beyaz yerin Molex kablosuna takıldığını biliyorum fakat Molex kablomda 4 tane giriş varken bunlarda 3 tane var?

1657722186743.png

Son düzenleme:
GeForce 8800 GTS ekran kartım bir izlediğim yerde bazı ekran kartları ekstra güç gereksinimi duymuyor diyordu çalışabilirmiki? Bir de dönüştürücü alacağım fakat hangisini alacağım bir görsel dahi atar mısınız?

Kartın güç girişi varsa istiyordur. Bazı kartlar güç tüketiminden feragat ederek direkt anakart gücü ile çalışabiliyor (örn: GTX 1050'nin bazı modelleri).

Molex'in ekran kartına yeterli gücü vereceğini sanmıyorum ama denemekte özgürsün.

Kartın güç girişi varsa istiyordur. Bazı kartlar güç tüketiminden feragat ederek direkt anakart gücü ile çalışabiliyor (örneğin: GTX 1050'nin bazı modelleri).

Molex'in ekran kartına yeterli gücü vereceğini sanmıyorum ama denemekte özgürsün.

Fakat neyi alacağımı bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı