PSU'da modüler kablo nedir?

clouddd

Kilopat
Arkadaşlar alacağım PSU şudur: ePttAVM - FSP FSP500-60AHBC 500W Aktif PFC Güç Kaynağı
Özelliklerinde modüler kablo yok diyor, acaba modüler kablo nedir? Benim sonradan almam gereken bir şey midir?

İleride kablo yandığında yeni kablo takabiliyorsun. Kablo PSU'dan ayrılıyor yani. Örnek vermek gerekirse bataryası çıkan telefon gibi düşünebilirsiniz. Modüler = Sök tak.

Sadece kablo kalabalığını engelliyor, Ancak benim önerdiğim güç kaynağını almanı şiddetle tavsiye ediyorum.
Önemli olmaz mı hiç? Yanması durumunda PSU'yu tamamen değiştirmek yerine kabloyu değiştiriyorsunuz.
Eğer yanarsa Güç kaynağı da zarar görecektir, Bu yüzden dediğiniz yanlış bilgidir.

Önemli olmaz mı hiç? Yanması durumunda PSU'yu tamamen değiştirmek yerine kabloyu değiştiriyorsunuz.
Daha önce kullandığın PSU'nun kablosu yandı ve Vatan Computer aracılığıyla garantiye yolladım. Kargomu teslim almaya gittiğimde içinden çıkan kağıtta sadece kabloların değiştiği yazıyordu.

Kasa montajı için önemli bir unsurdur. Örneğin psuda gereğinden fazla kablo vardır fakat siz ek güç isteyen bir GPU kullanmıyorsunuzdur. Fazla olanı söker kenara koyarsınız bu da kasada kablo yönetimini kolaylaştırır.

Kasa montajı için önemli bir unsurdur. Örneğin psuda gereğinden fazla kablo vardır fakat siz ek güç isteyen bir GPU kullanmıyorsunuzdur. Fazla olanı söker kenara koyarsınız bu da kasada kablo yönetimini kolaylaştırır.
Benim işlemcim AMD Ryzen 2200G modeli ek güç istermi ?
Arkadaşlar sistemim GTX 1050 ve AMD Ryzen 2200G yanında 8 gb ram anakartım şu an aklımda değil bir de 8gb ram var ddr4 bu psu uygun mudur ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı