PSU'da olan Coil Whine ekran kartına taşınır mı?

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Benim Thermaltake SmartRGB 700W 80Plus bir güç kaynağım var ve Coil Whine sorunu vardı. Aynı zamanda ASUS ROG STRIX 1660 Ti kartım vardı ve ikisini de CW nedeniyle servise yolladım.
Ama eski konuların birinde şöyle bir mesaj gördüm;

PSU'da varsa zaten kartta da olur. PSU'dan temiz akım gelirse kart kendi sesini çıkarır.

Daha önce yazmıştım ve ceza yedim. Neymiş hatalı bilgilendirme Power'dan değilmiş miş. Orkestra gibi sesler aynı diye belirtilmiş üstelik. Ne diyelim günaydın.
Kart kronik sorunlu olabilir. Power'da ses üretiliyorsa elektro manyetik parazit diye bir şey var o sinyal kablodan bile taşınır.

Ve konu sahibide PSU'dan olduğunu belirtmiş en son olarak.
Sizce bu bilgi doğru mu?
Eğer doğruysa ekran kartımı ASUS'un rezil yorumlara hükmeden berbat servisine boşuna gönderdim.
Bu arada konu sahibinde de Thermaltake PSU varmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüs mü bu bir bileşenden ötekine sıçrasın. Tamamen tesadüfi olarak ikisinde de eşzamanlı ortaya çıkabilir, birinde var diye ötekinde de CW ortaya çıkmaz.

Ağzımdan almışsınız lafı arkadaşın sorununu okuduktan sonra kendi kendime dedim virüs mü bu bulaşsın gördüm ki benim gibi düşünen biri varmış. 😀

7 Aydır kullandığım kartımda 2 haftadır Coil Whine başladı. Güç kaynağı ile alakalı söylemleri ben de duydum. Zaten güç kaynağımı değiştirecektim bakalım değiştirdikten sonra durum ne olacak tekrar yazarım buraya. PSU'dan temiz güç gelmemesinin Coil Whine neden olabileceği bence düşükte olsa ihtimal dahilinde dalgalanan voltaj vs..

7 Aydır kullandığım kartımda 2 haftadır Coil Whine başladı. Güç kaynağı ile alakalı söylemleri ben de duydum. Zaten güç kaynağımı değiştirecektim bakalım değiştirdikten sonra durum ne olacak tekrar yazarım buraya. PSU'dan temiz güç gelmemesinin Coil Whine neden olabileceği bence düşükte olsa ihtimal dahilinde dalgalanan voltaj vs..
Dostum sorunun çözüldü mü? Aynısını bende yaşıyorum.

Yalıtımlı kasa kullanıyorum. O yüzden duymuyorum ses. Garantiye göndermedim sess yok diyip geri gönderme ihtimallerinden dolayı. Tek yaptğım tek prizden kasaya güç vermek oldu belki priz yetmiyordur diyerekten.Sorunu kafaya takmayarak çözdüm 😁

Geri
Yukarı