PSU'da sorun olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Ediz500

Hectopat
Daha fazla  
Sistemdeki RAM'leri değiştirdiğimde anakartım çalışmaz hale geldi, eski RAM'lerle de çalışmıyor, sorunun kaynağını bulabilmiş değilim fakat sistemdeki her parçayı test etme şansı yakaladım ve sorunun anakart kaynaklı olduğuna kanaat getirdim. Bu yüzden yeni anakart aldım: ASUS ROG STRIX B550-F Gaming. Mevcut işlemcim Ryzen 5 5600, ekran kartım ASUS Dual GeForce RTX 3060 V2 OC Edition. PSU ise Corsair VS600. anakartımın bozulma sebebi PSU olabilir mi? Bu sistemi çalıştırmayı denediğimde sistem yine arıza verebilir mi? Tabii ki her durumda herhangi sebepten arıza verebilir ama ben burada uyumsuzluk kaynaklı bir arıza oluşabilir mi onu merak ediyorum.

Anakart bozulması hakkında olan başlık: PC açılmıyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki ön swiç kablosu bozulmuştur. Anakarttaki pinlere kısa devre yaparak açmaya çalışır mısın?

Belki ön swiç kablosu bozulmuştur. Anakarttaki pinlere kısa devre yaparak açmaya çalışır mısın?

Farklı PSU ile test etme şansım oldu sistemi sorun PSU'da değil gibi. Zaten anakarta güç iletimi oluyor, CPU ısınıyor fanlar da dönüyor RAM'lerin RGB'leri de çalışıyor, RAM'ler takılı değilken buzzer ötüyor, RAM'leri taktığımızda ötmüyordu, fakat PC açılmıyordu. Sorun anakarttaydı, ben de yeni anakart aldım lakin mevcut PSU'm anakartı bozmuş olabilir mi, diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı