PSU'dan cızırtı sesi geliyor

pho_nextr

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar boştayken PSU'dan cızırtı duyuluyor fakat herhangi bir oyuna girdiğimde cızırtı kesiliyor veya çok daha azalıyor. Cızırtı çıktığında cızırtıyı üstteki 2 fana kulagımı dayayıp duyabiliyorum herhangi bir performans düşüşü yaşamadım.

PSU: Power Boost hive 650W.

Bilgisayar boştayken PSU'dan cızırtı duyuluyor fakat herhangi bir oyuna girdiğimde cızırtı kesiliyor veya çok daha azalıyor. Cızırtı çıktığında cızırtıyı üstteki 2 fana kulagımı dayayıp duyabiliyorum herhangi bir performans düşüşü yaşamadım.

PSU: Power Boost hive 650W.

PSU fanından geliyor olabilir imkanınız varsa dikkatlice açıp fanı söküp fanın arkasındaki etiketin altında bir kapak var onu açıp biraz motor yağı damlatabilirsiniz ya da varsa pres yağı.

Hocam ileride bir sorun yaratabilir mi sizce elektrik sesine benziyor sesten çok rahatsız degilim belki sorun oluşturabilir diye yazdım.

Yani hocam bu parçalar patlama riskine sahipler her zaman özellikle belirli testlerden geçmemiş olanlar eğer endişeliyseniz bir tamirceye götürmekte fayda var.

Fana bir şey takılmış sürtüyor olabilir o yüzden açıp bir kontrol edin ama fişi çektikten sonra 10 dk falan bekleyin bu tür parçalarda elektrik birikir ufak bir çarpılma yaşayabilirsiniz pek zararı olmaz ama güzel bir his değil.

Çok çarpıldığım için iyi biliyorum 😃

Geri
Yukarı