PSU'dan duman çıkıyor

Efenural

Decapat
Daha fazla  
Elektrik sorunu vardı. Bugün ben de bilerek PC açmadım bir şey olmasın diye. (masaüstü) sonra bilgisayar kapalı durumdayken, sadece fişi takikken arkadan dumanlar çıktı büyük. İht PSU yandı. Bu diğer bileşenlere zarar verir mi?

Öncelikle geçmiş olsun PSU'yu söküp atın ve bir daha kullanmayın. Sonrasında başka bir PSU ile deneyin. Diğer parçalara zarar verip vermediğini biz anlayamayız.

Elektrik sorunu vardı. Bugün ben de bilerek PC açmadım bir şey olmasın diye. (masaüstü) sonra bilgisayar kapalı durumdayken, sadece fişi takikken arkadan dumanlar çıktı büyük. İht PSU yandı. Bu diğer bileşenlere zarar verir mi?

Kaliteli bir PSU ise bileşenlere zarar vermez. Kalitesiz ise işiniz biraz zor. Bence çöpe atın gitsin.

Aslında belki Suriye'de C4 olarak kullanılabilir.

Çok geçmiş olsun. Ürün bilgisi göremedim? Eğer seviyesi belliyse üstüne düşen görevi yerine getirip diğer bileşenlere zarar vermeden gücü kestiğini varsayabiliriz. Aksi bir durumda zarar yaşatmış olabilir. Başka bir güç kaynağı ile kontrol etmeniz gerek ama mümkün mertebe bunu farklı bir yerde yapın. Elektrik sorunu varsa tekrar riske girilmez.

Büyük ihtimalle kalitesiz bir PSU çünkü sistemim de pek iyi değil hiç kasayı açıp bakmadım o yüzden. Zaten sistemi değiştirmek istiyordum bahane olabilir bu da 😀. Yanıtlarınız için teşekkürler.
Peder dayanamayip kurcaladı fişe taktı ve bu seferde kıvılcım çıktı ve bir ses patladi galiba PSU 😀
Bu sefer peder kurcalayip takti kıvılcımlar ve bir ses geldi patladi galiba PSU.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı