PSU'dan "pat!" diye ses geldi ve bilgisayar yeniden basladı

• Konuyu başlatan brk0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 1B

brk0

Picopat
Merhaba normal oyun oynuyordum ve PSU'dan pat diye ses geldi ve bilgisayar yeniden basladı Windows açılırken gene pat diye ses geldi tekrar basladı ve yine pat! Diye ses geldi bu sefer güç kablosunu çektim ve güç kablosu çok ısınmıstı prizden olabilir diye düsünmüstüm ve prizi değistirdim değistirmeden önce PSU'dan fokurdama sesi gibi bir şey geliyordu prizi değistirdikten sonra çözüldü neden olmus olabilir? @Recep Baltaş

PSU içerisindeki sigorta atıyor sürekli şekile anladığım kadarıyla. Prize farklı bir cihaz bağlı mı? Farklı prize geçtikten sonra sorun çözüldüyse prizden kaynaklı arıza vardır, kullanmayın bir daha.

PSU içerisindeki sigorta atıyor sürekli şekile anladığım kadarıyla. Prize farklı bir cihaz bağlı mı? Farklı prize geçtikten sonra sorun çözüldüyse prizden kaynaklı arıza vardır, kullanmayın bir daha.

Evet çoklu prizi değistirince düzeldi eskiden taktıgım priz yeri yandı nedeni ise çoklu prize takılı olan kablo patladı baska bir prize taktım onda da yeniden basladı ve kablo çok ısındı çoklu prizi değistirip 10'lu çoklu prize taktım sorun kalmadı şu an hatta çok soğuk üflüyor.

Casper hocam eski bir model PSU'dan dolayı olduğunu düsünmüyorum prizi değistirdikten sonra düzeldi ve şu an çok soğuk ve normal güç kablosu ısınmadı o prizi kullandığımda bir keresinde çoklu priz patlamıstı.
Casper marka bir PSU olduğu için çok kaliteli değildir heralde, büyük ihtimal prizinizde bir sorun var. Eğer şuan sorunsuz çalışıyorsa bir problem olmamıştır fakat sistemin güvenliği için o prizi kullanmayın, zaten çok kaliteli bir PSU değil, dengesiz durumlarda patlama ihtimali var.

Casper marka bir PSU olduğu için çok kaliteli değildir herhalde, büyük ihtimal prizinizde bir sorun var. Eğer şu an sorunsuz çalışıyorsa bir problem olmamıştır fakat sistemin güvenliği için o prizi kullanmayın, zaten çok kaliteli bir PSU değil, dengesiz durumlarda patlama ihtimali var.

Hocam parçalara zarar gelmemistir değil mi? Bir sorun yok çünkü çoklu prizi değistirdim çözüldü ve çok soğuk üflüyor şu an serin yani :D

Hocam parçalara zarar gelmemistir değil mi? Bir sorun yok çünkü çoklu prizi değistirdim çözüldü ve çok soğuk üflüyor şu an serin yani :D
Çalışırken herhangi bir sorun çıkarmıyorsa zarar gelmemiştir ama içiniz rahat etmiyorsa kasayı açıp yanmış parça varmı diye kontrol edebilirsiniz.

Sigorta attıysa sistemi korumak için kapatmıştır zaten kendini. Sigorta atmasaydı ve çalışmaya devam etseydi sorun olabilirdi. Bir sorun olduğunu sanmıyorum şimdilik ancak o sisteme yatırım yapacaksanız PSU'dan başlamanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı