PSU'dan sesler geliyor

Fanında problem vardır büyük ihtimal. Teknik bilginiz varsa içini açıp fanı kontrol edebilirsiniz.

Everest Turbox pirana Gamepower Frisby Rampage gibi markaların PSU'lari bu sureden çok çok kısa sürelerde bu sorunu yaşattırdigi oluyor.

Benim PSU öyle markaların kinden değildi hatırladığım kadarıyla.

Fanında problem vardır büyük ihtimal. Teknik bilginiz varsa içini açıp fanı kontrol edebilirsiniz.

Az biraz var ama PSU için değil sadece parça değişmek fan söküp takmak gibi.
2 - 3 yılda bir şey olmaz, olmamalı ama elektronik bir parça bu kesin bir şey demekte zor. Eğer ses fandan geliyorsa temizlemeyi bir dene. Yoksa sesin ne olduğunu duymak gerekecek. Coil whine olabilir mi o güçteki PSU da ondan da çok emin değilim.

Olabilir değişik bir markaydı markası.

Ellemeyin o zaman bence. Elektrik falan çarpabilir. En iyisi bilgisayarcıya gösterin veya tavsiyem yeni PSU alın. Tabi sesin PSU'dan geldiğine eminseniz yoksa boşa para vermiş olursunuz.

Ellemeyin o zaman bence. Elektrik falan çarpabilir. En iyisi bilgisayarcıya gösterin veya tavsiyem yeni PSU alın. Tabi sesin PSU'dan geldiğine eminseniz yoksa boşa para vermiş olursunuz.
Eskiden ses çıkardığında içini açıp fanlar mı sürtüyor diye bakmıştım ancak sürten bir fan görememiştim tahminim güç kaynağı tarafından çıkıyor bu ses.

Bilen birine göstermenizi öneririm. Boşa masraf yapmak zorunda kalmamanız için.

Geri
Yukarı