PSU'dan sesler geliyor

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
E8500 AMD Radeon HD 7850 2GB Gigabyte 945GCM-s2l 4GB
Arkadaşlar öncelikle selamünaleyküm. Benim 230W bir PSU var. Açılırken ses çıkarıyor ve sisteme yeteri kadar güç sağlayamıyor. 9500 GT ekran kartım, 4 GB DDR2 RAM'ım var 6300 işlemcim var. Yeter mi bu PSU?

Yeter diye düşünüyorum. PSU'da ne zamandır ses var? Eğer yeni olmaya başladıysa artık ömrünü tamamlamaya yaklaşmış demektir.

Yeter diye düşünüyorum. PSU'da ne zamandır ses var? Eğer yeni olmaya başladıysa artık ömrünü tamamlamaya yaklaşmış demektir.

Eskiden de oluyordu ancak kesildi bugün tekrar başladı ancak Windows açılınca ses kesiliyor.
PSU markası nedir hocam.

Maalesef bilmiyorum ve şu an kasayı açmak için müsait değilim.

Bahsettiğiniz sesler nasıl bir ses? Traktör sesi gibi ise bizim dershanede de bir bilgisayar var. Açılırken 1 2 dk bazen 5 dk'ya kadar traktör gibi ses çıkarıyor. Ses PSU'dan geliyor büyük ihtimal ve Windows açılıp kendine geldiği zaman ses gidiyor.

Çok güç tüketen bir GPU değil. Dönemine göre de az güç tüketmesi ile öne çıkıyordu o kart. Yani yetersiz geleceğini düşünmem ancak PSU markası, kaç yıldır kullanıldığı gibi bilgiler ışığında değerlendirmek gerekir.

Çok güç tüketen bir GPU değil. Dönemine göre de az güç tüketmesi ile öne çıkıyordu o kart. Yani yetersiz geleceğini düşünmem ancak PSU markası, kaç yıldır kullanıldığı gibi bilgiler ışığında değerlendirmek gerekir.

PSU'yu 2-3 yıldır kullanıyorum.
Anladım hocam muhtemelen PSU ömrü dolmuştur ne kadar oldu bu PSU'yu alalı?

2-3 yıl.

Bahsettiğiniz sesler nasıl bir ses? Traktör sesi gibi ise bizim dershanede de bir bilgisayar var. Açılırken 1 2 dk bazen 5 Dk'ya kadar traktör gibi ses çıkarıyor. Ses PSU'dan geliyor büyük ihtimal ve Windows açılıp kendine geldiği zaman ses gidiyor.

Sanki PSU titriyor gibi ya da fanlar plastiğe değiyor gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı