PSU'dan Uğultu Sesi Geliyor

Nilva

Decapat
Herkese selam. Sistemi yaklaşık 6 ay önce sizlerle birlikte topladım. Şimdiye kadar sorunsuz ve oldukça sessiz bir şekilde kullanıyordum ancak birkaç gün önce oyundayken aniden PSU'dan gelen sesin arttığını fark ettim. Bunun üzerine bir süre yük bindirmeden kullandım ancak bilgisayar boştayken bile PSU hala gürültülü bir şekilde çalışmaya devam etti. Bu arada fanları tek tek durdurup sesin gerçekten PSU'dan geldiğine emin oldum ancak PSU fanına erişemediğim için şu anlık PSU fanından mı yoksa içerisinde başka bir yerden mi kaynaklı bilemiyorum. Tekrar oyuna girip değerlere bakmak istediğimde sıcaklık veya performans değerlerinde bir değişiklik olmadığını ancak bu PSU'dan gelen uğultuyla birlikte ekran kartımda Coil Whine denen olayın baş gösterdiğini fark ettim. Sonrasında da zarar görür diye hiçbir şekilde oyuna girmedim. PSU'u garantiye göndereceğim ancak konuyu açmamdaki amaç ve canımı sıkan asıl olay bu sorunu yaşadıktan sonra ekran kartımın bobinlerden ses gelmeye başlaması. Sizce PSU başka büyük sorunlara yol açmış mıdır veya yeni PSU taktığımda ekran kartının bobinlerinden gelen ses düzelir mi?

PSU: High Power GD 750W 80+ Gold
Anakart: MSI MAG B550 Tomahawk Max
İşlemci: Ryzen R7 3700X
RAM: Trident Z Neo 2x8(16)
EKRAN KARTI: MSI RTX 2070S (Gaming X)
1TB Samsung EVO SATA SSD
HDD: YOK

Bilgisayar boştayken PSU'dan gelen uğultu: (yük altında seste değişiklik olmuyor.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PSU sorunu başladıktan sonra yük altındayken ekran kartından gelen ses: (öncesinde yoktu, varsa da bu kadar belirgin değildi. Oyunu alta aldığımda ses düzeliyor.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Boştayken PC değerleri:
1.JPG
2.JPG
3.JPG

Son düzenleme:
Ekran kartındaki CW zamanla oluşmuşa benziyor. Bunu PSU'da ki soruna bağlamak pek mantıklı değil. Hazır stok sorunu varken, elinizdekiyle idare edin. PSU'yu servise gönderebilirsiniz. Geçmiş olsun.

Ekran kartındaki CW zamanla oluşmuşa benziyor. Bunu PSU'da ki soruna bağlamak pek mantıklı değil. Hazır stok sorunu varken, elinizdekiyle idare edin. PSU'yu servise gönderebilirsiniz. Geçmiş olsun.
Açıkcası ben de CW’nin bu döneme denk geldiğine inanmak istiyorum. Bekleyip göreceğiz sanırım. Yeni psu ve garanti sonucunu burada paylaşırım. Cevabın için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı