Çözüldü PSU'nun boyutu nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Teşekkürler hocam fakat ben PSU'nun boyutunu bilmiyorum konu da onunla alakalı zaten :)

Hocam sizinkilerin ikisi de ATX miş ama ben PSU'dan emin değilim acaba ATX değilse ATX bir kasaya uyar mı?
Evet uyar. Olmazsa iade verirsiniz bu kadar korkmayın.
En temizi cetvel ya da metre ile ölçmek. Şu an kullandığınız PSU boyutlarını ölçün. Alacağınız kasanın PSU slotunun boyut bilgilerine bakın ve karşılaştırın. PSU modelinizi ve alacağınız kasanın marka modelini bildirirseniz yardımcı olabiliriz.

Hocam öncelikle teşekkür ederim. Alacağım kasanın modelini bilmiyorum çünkü bizim buralardaki bir bilgisayarcıya gidip herhangi bir ATX kasa alacağım bundan önce şu anki anakartımın yarısından daha küçük bir anakart yerine sahip bir kasa almıştım ona uymadı PSU'm o yüzden iade ettim. Tower kasaların PSU'ları ATX kasalara uyar mı?

Arkadaşlar selamlar. Başlıkta belirttiğim gibi PSU'mun boyutunu bilmiyorum. ATX bir kasa alacağım bu ATX kasaya olur mu?
Benim bildiğim iki PSU boyutu var. Biri ATX biri de SFX. ATX kasaya ATX, mini kasalara da (hepsi değil) SFX PSU'lar oluyor. yani anakartın'ın ve PSU'nun özelliklerine bakarak anlayabilirsin uyup uymayacağını.

Benim bildiğim iki PSU boyutu var (uzunluktan bahsetmiyorum). Biri ATX biri de sfx. ATX kasaya ATX, mini kasalara da (hepsi değil) sfx PSU'lar oluyor. Yani anakartın'ın ve PSU'nun özelliklerine bakarak anlayabilirsin uyup uymayacağını.

Teşekkürler hocam fakat ben PSU'nun boyutunu bilmiyorum konu da onunla alakalı zaten :)
PSU'nun boyutları genelde kasalara göre standart oluyor ATX PSU ile ATX kasa kullanıyorum. Bir sıkıntı yaşamadım.

Hocam sizinkilerin ikisi de ATX miş ama ben PSU'dan emin değilim acaba ATX değilse ATX bir kasaya uyar mı?

Geri
Yukarı