Çözüldü PSU'nun kablosunu gevşek takmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

monthean

Hectopat
Arkadaşlar yaklaşık 7 gün bilgisayarı kullanmadım. Bu süreçte bilgisayar kapalı ve fişleri bağlı değildi. Bugün fişlerini taktım ve açtım fakat kablonun PSU'ya bağlanan kısmını gevşek taktığım için bilgisayarı açmamdan itibaren burnuma keskin yanık kokuları gelmeye başladı. Bilgisayarı kapattım fakat kapanıyor yazısında kaldı 30-40 saniye, bu sebepten ötürü de tam 80 saniye bu şekilde açık kaldı bilgisayar. Her neyse kapattıktan sonra PSU'ya bağlanan kısmını oturttum ve tekrar bilgisayarı açtım. Gözle görülür herhangi bir sorun yoktu gayet güzel çalışıyordu. Ben yine de buraya konu olarak yazmak istedim. Tam buraya konu olarak yazıyordum herhangi bir sıkıntı olur mu diye fakat yine 7 günlük bilgisayar kullanmamanın azizliğine uğradım. Kasayı bölmeye tam sokamadığım için kasayı elimle biraz ilerlettim ama çarptıra çarptıra ilerlettim. :D ve tam buraya gevşek takma konusunu açarken bilgisayar gitti. Ekran yine duruyordu ama ekran donmuştu, ne kapanıyordu ne de herhangi bir işlem yapabiliyordum. Bilgisayarı kapatmak için fişini çektim tekrar taktım, yine çalıştırdım yine sıkıntısız çalışıyordu fakat BIOS ekranından bir önceki ekranda görüntüde bozulmalar olmuştu umarım ekran kartından değildir. Ve buraya sağ salim şekilde konu açtım bilgisayarda bir sıkıntı olmuş mudur bu yaşananlardan sonra, olduysa nelerin olma ihtimali var değerli arkadaşlar yardımcı olabilirseniz sevinirim iyi sosyaller.

Çözüm
Kabloyu taktım hocam da gevşek taktım, cızır cızır ediyordu hatta sağa sola oynatırken. Tam oturtmamıştım yani, o şekilde çalıştı bilgisayar bir süre. PSU'nun kaç tane kablosu var hocam?

Anladığım kadarıyla güç kablosunun kendisinden bahsediyorsunuz. Bilgisayarı sağ salim açabilirseniz bir UserBenchmark testi yapın bence. Başka bir şeyden dolayı olduysa veya parçalara zarar geldiyse öğrenmiş olursunuz hem. Geçmiş olsun.
PSU'nun hangi kablosundan dolayı oldu, başka sebeplerden dolayı olmuş olabilir mi? Kablo takılmasa bilgisayar açılmazdı bence.
Kabloyu taktım hocam da gevşek taktım, cızır cızır ediyordu hatta sağa sola oynatırken. Tam oturtmamıştım yani, o şekilde çalıştı bilgisayar bir süre. PSU'nun kaç tane kablosu var hocam?

Anladığım kadarıyla güç kablosunun kendisinden bahsediyorsunuz. Bilgisayarı sağ salim açabilirseniz bir UserBenchmark testi yapın bence. Başka bir şeyden dolayı olduysa veya parçalara zarar geldiyse öğrenmiş olursunuz hem. Geçmiş olsun.

Çözüm
Teşekkür ederim hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı