Çözüldü PSU'nun sisteme yettiği nereden anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Sistem.
Ryzen 5 1600 AF.
Galax GTX 1050 Ti.
Corsair 8+8 3000MHz 16 GB RAM.
Gigabyte A320MH.
Aerocool VX Plus 500W PSU.
SanDisk SSD Plus 120GB.
Seagate Barracuda 1TB HDD.

Sisteme PSU yetip yetmediğini nasıl bakabilirim? PC arada kendini yeniden başlatıyor kendi kendine kapanıyor. Yetip yetmediğine nasıl bakabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sistem.
Ryzen 5 1600 AF.
Galax GTX 1050 Ti.
Corsair 8+8 3000MHz 16 GB RAM.
Gigabyte A320MH.
Aerocool VX Plus 500W PSU.
SanDisk SSD Plus 120GB.
Seagate Barracuda 1TB HDD.

Sisteme PSU yetip yetmediğini nasıl bakabilirim? PC arada kendini yeniden başlatıyor kendi kendine kapanıyor. Yetip yetmediğine nasıl bakabilirim?

Bununla ilgili şöyle bir başlık açılmış. Ölçümle ilgili linkler başlıkta mevcut sanırım. Bakabilirsiniz.
Güç kaynağının yeterli olup olmadığı nasıl anlaşılır?
Ben 8 yıldır Gigabyte 550W 80+ PSU kullanıyorum. Günde 8-10 saat açık kalıyor. Ahım şahım gold plat gibi bir sertifikası da yok. DDR3’ten DDR4’e geçip sistem yükseltmesi bile yaptım. Şu an R5 2600 ve RX570 kullanıyorum. 2 adet de SSD var bende bile bu şekilde bir problem olmuyorsa sizde çok çok yüksek ihtmalle sorun PSU değildir.

Yazılımsal sorunların olabilir. Kimse değinmemiş ancak sıcaklık problemlerin olabilir çünkü yüksek sıcaklıklarda da sistem kendini korumaya almak için kapatır. Boşta ve oyunda ekran kartı SSD HDD ve işlemci sıcaklıklarını kontrol edip bize söyle. Yapmadıysan güzel bir temizliğini yap macunlarını yenile. Bunlardan kaynaklı değilse Windows’la ilgili problemler de olabilir onun tespiti için ayrı bir konu açarsın.

Ben 8 yıldır Gigabyte 550W 80+ PSU kullanıyorum. Günde 8-10 saat açık kalıyor. Ahım şahım Gold plat gibi bir sertifikası da yok. DDR3'ten DDR4'e geçip sistem yükseltmesi bile yaptım. Şu an R5 2600 ve RX570 kullanıyorum. 2 adet de SSD var bende bile bu şekilde bir problem olmuyorsa sizde çok çok yüksek ihtmalle sorun PSU değildir.

Yazılımsal sorunların olabilir. Kimse değinmemiş ancak sıcaklık problemlerin olabilir çünkü yüksek sıcaklıklarda da sistem kendini korumaya almak için kapatır. Boşta ve oyunda ekran kartı SSD HDD ve işlemci sıcaklıklarını kontrol edip bize söyle. Yapmadıysan güzel bir temizliğini yap macunlarını yenile. Bunlardan kaynaklı değilse Windows'la ilgili problemler de olabilir onun tespiti için ayrı bir konu açarsın.

İşlemci ve ekran kartının termal macunu yeni değiştirdim. Sadece PSU içi bayağı bir tozlu.

Yeni konular

Geri
Yukarı