PSU'nun yeterli olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Canakta93

Hectopat
Ekran kartım ASUS ROG 3060 Ti. İşlemcim 5600X. 240'lık sıvı sogutma var. PSU Corsair CX650F. Oyun oynarken rapor vermeden oyun kapanıyor. Günde 2-3 defa oluyor bu sorun. Ayrıca ekran kartının güç giriş yerlerinde kırmızı ışık yanıp sönüyor. Kabloları söküp takınca o da düzeliyor ve yanmayı bir süre kesiyor 1-2 hafta sonra tekrar başlıyor. PSU'dan şüpheleniyorum. Acaba yeterli mi gelmiyor? Yoksa arızalı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartım ASUS ROG 3060 Ti. İşlemcim 5600X. 240'lık sıvı sogutma var. PSU Corsair CX650F. Oyun oynarken rapor vermeden oyun kapanıyor. Günde 2-3 defa oluyor bu sorun. Ayrıca ekran kartının güç giriş yerlerinde kırmızı ışık yanıp sönüyor. Kabloları söküp takınca o da düzeliyor ve yanmayı bir süre kesiyor 1-2 hafta sonra tekrar başlıyor. PSU'dan şüpheleniyorum. Acaba yeterli mi gelmiyor? Yoksa arızalı mı?
Benim bildiğim ucu ucuna kurtarıyor.

Bence ekran kartı girişi ya da PSU arızalı. Ekran kartına kabloların girdiği kısmın fotoğrafını atar mısınız?

Gerek yok ki programa. İşlemci ve ekran kartın en çok güç tüketen parçalar. Ekran kartın Max 250W ve işlemcin de 75W çekse, geri kalan parçalar da çekmez ama 100W çekse maximum 425W çeker.

Yeni konular

Geri
Yukarı