PSU'nun yeterli olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Yukarıda dediğim gibi 2 8 pin de farklı kablolardan geliyorsa benim aklıma başka bir çözüm gelmiyor. Arkadaşın da dediği gibi başka ekran kartı ya da başka PSU denemeden de sorun hangisinde bilmek pek mümkün değil gibi. İkisini birden Garantiye yollayın derim. Sorun başka bir parçada ya da işletim sisteminin kendisinde bile olabilir.

Kesin arızayı başka bir ekran kartı veya PSU ile değiştirerek bulabiliriz maalesef.
Ekran kartına takılan kabolaların yerlerini degistirdim. Önceden bosta olan 8 pinleri yuvaya taktım Bir sorun olur mu?

Yukarıda dediğim gibi 2 8 pin de farklı kablolardan geliyorsa benim aklıma başka bir çözüm gelmiyor. Arkadaşın da dediği gibi başka ekran kartı ya da başka PSU denemeden de sorun hangisinde bilmek pek mümkün değil gibi. İkisini birden Garantiye yollayın derim. Sorun başka bir parçada ya da işletim sisteminin kendisinde bile olabilir.
Ekran kartında problem olabilirmi?

Her şey olabilir.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp sonra NVIDIA'nın kendi sitesinden tekrar yüklemeyi deneyebilirsin.

Her şey olabilir.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp sonra NVIDIA'nın kendi sitesinden tekrar yüklemeyi deneyebilirsin.

Sürücü ile ekran kartının güç girişinde yanan kırmızı ışıkla alakası ne?

Ekran kartım ASUS ROG 3060 Ti. İşlemcim 5600X. 240'lık sıvı sogutma var. PSU Corsair CX650F. Oyun oynarken rapor vermeden oyun kapanıyor. Günde 2-3 defa oluyor bu sorun. Ayrıca ekran kartının güç giriş yerlerinde kırmızı ışık yanıp sönüyor. Kabloları söküp takınca o da düzeliyor ve yanmayı bir süre kesiyor 1-2 hafta sonra tekrar başlıyor. PSU'dan şüpheleniyorum. Acaba yeterli mi gelmiyor? Yoksa arızalı mı?
birebir aynı sorun uzun süredir bende de var

Geri
Yukarı