PSU'yu kasanın alt kısmına takmak

AGB

Centipat
Selamlar farklı bir konumda kasa modifikasyonu yapacağımı söylemiştim bazı parçalar elime ulaştı fakat bir sorun var. Kasamda PSU üst tarafa takılıyor ama ben alt tarafa takmak istiyorum çünkü hiç estetik durmuyor. Ne yapılabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne çeşit kasa var elinizde ? Belki bir şekilde kasanın ön tarafına veya kasa dışına alabilirsiniz ama daha iyi görüneceği konusunda emin değilim :(

Mid-Tower kasalarda PSU genelde alta konumlandırılıyor. Fanı alttan hava alacak şekilde konumlandırılıyor. Tabii ki altta hava alabilmesi için bir kısım oluyor. Havasını alttan alıp arkasından tahliye ediyor. Böylece kasa içinde ki hava sirkülasyonunu bozmuyor. Bileşenler kasanın orta ve üstünde bulunduğu için hava sirkülasyonuna maksimum derece de maruz kalıyor. PSU genelde de bir gizleme kapağıyla gizleniyor ve yokmuş gibi olması sağlanıyor. Bunda bir sorun yok merak etmeyin. Eğer çok kafanıza taktıysanız, böyle yapamam diyorsanız ve sadece oraya bir yer ayırdıysalar maalesef kasanızı iade etmeniz gerekiyor.

Bende Cooler Master kasa var. PSU alt kısımda. Ön kapağı çıkıyor kasanın. Arkadan kablo takılıyor uzatma yardımıyla aşağıya gidiyor kablo ve PSU'ya güç veriyor.Kasada daha az yer kapladığından kasa ufacık bir şey.

Bende Cooler Master kasa var. PSU alt kısımda. Ön kapağı çıkıyor kasanın. Arkadan kablo takılıyor uzatma yardımıyla aşağıya gidiyor kablo ve PSU'ya güç veriyor.Kasada daha az yer kapladığından kasa ufacık bir şey.
PSU sorununu çözdüm psu cover alıp gizleyeceğim fakat kasamın vidaları çok garip açamıyorum kasayı 😂

Geri
Yukarı