PTT 2.000 TL hediye çeki dolandırıcılığı

xEgel

Decipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GeForce Rtx3050ti - i5 11400H 2.70GHz - 8 GB Ram - 1920 x 1080, 144hz
Son düzenleyen: Moderatör:
PTT 2.000 TL hediye çeki uyarısı! Arkadaşlar az önce babama PTT'den 2000TL hediye çeki adlı mesaj geldi bu mesaj size ya da ailenize de geldiyse virüslüdür haberiniz olmadı amaçlı söylüyorum.

Kanıt: PTT 2 bin TL hediye çeki nedir, doğru mu, dolandırıcı mı?
Evet hocam annemin arkadaşı benim anneme yolluyordu bende hayırdır dedim. Dolandırıcı millet enayi mi PTT size 2.000TL hediye çeki yolluyor dedim. Ayrıca uzantıda .cz ile bitiyor kanmamak lazım.

Bu olayda bugün oldu. Millete bu linkleri spamlıyorlar, bir de bedava iPhone şansı diye random isimler koyuyorlar.

Telefona güvenlik uygulaması kurmasam şu devirde oltaya gelecektim valla. Gerçi devletin bedava bir şey verdiği görülmemiş oradan şüphelenmek lazım o ayrı...

Telefona güvenlik uygulaması kurmasam şu devirde oltaya gelecektim valla. Gerçi devletin bedava bir şey verdiği görülmemiş oradan şüphelenmek lazım o ayrı...
Kullandığın güvenlik programın ismi nedir hocam?

Kullandığın güvenlik programın ismi nedir hocam?
2.png

PTT 2.000 TL hediye çeki uyarısı! Arkadaşlar az önce babama PTT'den 2000TL hediye çeki adlı mesaj geldi bu mesaj size ya da ailenize de geldiyse virüslüdür haberiniz olmadı amaçlı söylüyorum.

Kanıt: PTT 2 bin TL hediye çeki nedir, doğru mu, dolandırıcı mı?
Hocam benim annemde site üzerinden tıklamış kaspersky free ile tarattım virüs çıkmadı da sıkıntı olur mu acaba cihazını sıfırlasam mı?Mobil bankacılık vs yüklü.

Hocam benim annemde site üzerinden tıklamış kaspersky free ile tarattım virüs çıkmadı da sıkıntı olur mu acaba cihazını sıfırlasam mı?Mobil bankacılık vs yüklü.
Telefon numarasını yazmadıysa sorun yok diye biliyorum.

Merhabalar benim anneme kuzeni atmış tıklamış devam ete basmış mavi kutucuk yükleniyormuş yüklenmeden çıkmış. virüs bulaşmış mıdır ?

Merhabalar benim anneme kuzeni atmış tıklamış devam ete basmış mavi kutucuk yükleniyormuş yüklenmeden çıkmış. virüs bulaşmış mıdır ?
Hayır.

Geri
Yukarı