Çözüldü PTT burs kartı ile Amazon'dan alışveriş yapmak mümkün müdür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kvrnosman

Hectopat
PTT burs kartları ile internette alışveriş yapılmıyor, 3D Secure sayfası açılmıyor çünkü telefon numarası falan kayıtlı değil karta o yüzden kod gelmiyor.

Yanlış hatırlamıyorsam Amazon'da 3D Secure yoktu yani kart bilgileri yeterliydi, eğer öyleyse burs kartı ile alışveriş yapılır mı?

Çözüm
PTT müşteri temsilcisi ile yaptığım görüşmeden sonra kartın internet alışverişine açtırılabileceğini öğrendim.
PTT Kart'dan IBAN'a para yollayabiliyor musunuz? İnternet bankacılığı uygulaması var mı? Ben senelerdir VakıfBank'dan kullanıyorum da VakıfBank bir sonraki ay PTT'ye geçileceğini söyledi.
Eğer IBAN'a para gönderebiliyorsanız başka bir kart çıkartın.
Olmuyorsa da ATM'den çekip yatırın.

Nasıl bir ay sonra VakıfBank kapanacak mı burs kartlarında?

PTT burs kartları ile internette alışveriş yapılmıyor, 3D Secure sayfası açılmıyor çünkü telefon numarası falan kayıtlı değil karta o yüzden kod gelmiyor.

Yanlış hatırlamıyorsam Amazon'da 3D Secure yoktu yani kart bilgileri yeterliydi, eğer öyleyse burs kartı ile alışveriş yapılır mı?
Ben PTT Karttan alışveriş yapabiliyorum. Arayıp internet alışverişlerine açtırmıştım. Benimki de maaş kartı gibi. Ama burs kartında belki durum farklı olabilir. Büyük ihtimal aradığında birkaç işlemle halledilir gibi. Çünkü içindeki parayı kullanabilirsin.

Bende bu bursu kullanıyorum ve hemen canlı destekler açılabilir internet alışverişine bana açıldı diye dendi ama hala internetten alışveriş yapmadım(sorumluluk kabul etmiyorum ve açtırmaya niyetiniz varsa işlem bittikten sonra bütün konuşmaların ekran fotoğrafını alın)

Bende bu bursu kullanıyorum ve hemen canlı destekler açılabilir internet alışverişine bana açıldı diye dendi ama hala internetten alışveriş yapmadım(sorumluluk kabul etmiyorum ve açtırmaya niyetiniz varsa işlem bittikten sonra bütün konuşmaların ekran fotoğrafını alın)
Cevap için teşekkürler bakacağım

Cevap için teşekkürler bakacağım.

Daha yeni n11.com üzerinden bir sipariş verdim ve başarıyla sonuçlandı onun öncesinde Amazon'dan verdim ama hemen telefonuma "yalnızca 3D Secure ile yapılan ödemeler gerçekleşir" mesajı aldım ve başarısız oldu ama N11 de ödeme sayfasında 3D Secure ile al seçeneğine bastım ve onayladım ardından hemen telefonuma doğrulama kodu geldi ve işlemin başarıyla gerçekleştirildiği belirtildi(hala üstüme bir sorumluluk almıyorum)

Daha yeni n11.com üzerinden bir sipariş verdim ve başarıyla sonuçlandı onun öncesinde Amazon'dan verdim ama hemen telefonuma "yalnızca 3D Secure ile yapılan ödemeler gerçekleşir" mesajı aldım ve başarısız oldu ama N11 de ödeme sayfasında 3D Secure ile al seçeneğine bastım ve onayladım ardından hemen telefonuma doğrulama kodu geldi ve işlemin başarıyla gerçekleştirildiği belirtildi(hala üstüme bir sorumluluk almıyorum)

Peki internet bankacılığı açılıyor mu acaba? Bir de mesaj velinizin numarasına mı geldi. Ben kendi numaramı vermiştim ama o numaram kapandı PTT ile görüşsem degişirler mı acaba?

Peki internet bankacılığı açılıyor mu acaba? Bir de mesaj velinizin numarasına mı geldi. Ben kendi numaramı vermiştim ama o numaram kapandı PTT ile görüşsem degişirler mı acaba?

Bildiğim kadarıyla canlı destek ekibi her işe bakabiliyor ve mümkünse çözüyor ama bilgili birine denk gelmeniz gerekiyor benim ilk görüştüğüm kişi açıldı diye onay verdi ama ben tam emin olmak için başka biriyle daha görüştüm o da açılamaz dedi ben kapatıp alışverişimi yaptım ama ne karta bir şey oldu ne de bir hata verdi anlayacağın numara değiştirme gibi yan işleri yaptıktan sonra(çok yüksek ihtimal mümkün) bilgili bir temsilci bulana ve işini halledene kadar devam et eğer hayır açılamaz diyorsa daha fazla muhatap olmadan kapat ve başka biriyle görüş ben açtıysam seninki niye açılmasın☺️.

Artık Önyüklemeli Ptt Kart'larla internet alışverişi yapılabiliyor. Önce müşteri hizmetlerinden kartınızı online alışverişe açtırıyorsunuz. Daha sonra alışveriş sitesinde ön taraftaki kart numarası ve son kullanma tarihi, arka taraftaki 3 haneli sayıyı cvv yerine yazıyorsunuz. Telefonunuza şifre geliyor ve onaylıyorsunuz. Ben en azından bloke yaşamadım. Hiç bir sıkıntı çıkmadan işlemlerimi yaptım. (Kartın kapatılması bloke edilmesi gibi durumlarda sorumluluk almıyorum)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı