PTT gümrük dışında para alır mı?

fuNuf

Hectopat
Daha fazla  
İlk kez Çin'den alışveriş yaptım. Kargo takibinde resimde olduğu gibi ücretlendirme yapmışlar. Bu ücretlendirmenin dışında kargo parası veya bilmediğim herhangi bir ücret talep edilir mi?

1628239000165.png

Almaz, keşke aldığın markete mesaj atsaydın. Ülkede vergi problemi çekiyorum rica etsem hediye ürün yazar mısınız gibisinden. Son üç yıldır bu şekil iletişimle minimum parayı ödedim.
Aldığım ürün 30 Dolardı. Satıcı 7 Dolar olarak yazdı. Gümrükte açılmış kontrol edilmiş büyük ihtimalle.

Çok iyi. Türkiye kargolarına genel olarak böyle yapıyorlar zaten. Ama 1 dolarlık yüzük alıp 30 lira vergi ödemeni de istemem. 600 liralık kulaklığa 12 lira ödemiştim mesela.

Çok iyi. Türkiye kargolarına genel olarak böyle yapıyorlar zaten. Ama 1 dolarlık yüzük alıp 30 lira vergi ödemeni de istemem. 600 liralık kulaklığa 12 lira ödemiştim mesela.

Kargo paketine hediye yazmasını mı rica edeceğim?
Bir dahaki siparişimde dediğin yöntemi deneyeceğim. Teşekkürler.

Hocam, ödeyeceğiniz vergi- bence -çok fazla. Bu parayı kuryeye veya kargoyu elden alırsanız şubede yetkili birine ödeyeceksiniz. Bunun dışında para vermeyeceksiniz.

Beyler bilmediğimden soruyorum; yurt dışından bir ekran kartı aldım diyelim. Gümrüğe takılırsa kalkıp İstanbul'daki gümrüğe bizzati gidip parasını ödemem mi gerekiyor? PTT geldiğinde mi parasını ödemem gerekiyor bilen var mı?

Beyler bilmediğimden soruyorum; yurt dışından bir ekran kartı aldım diyelim. Gümrüğe takılırsa kalkıp İstanbul'daki gümrüğe bizzati gidip parasını ödemem mi gerekiyor? PTT geldiğinde mi parasını ödemem gerekiyor bilen var mı?
Benim bir tane kulaklığım, bulunduğum şehirdeki çok uzak bir kargo işleme merkezinde kalmıştı. Bana daha yakın olan bir kuruma gidip evimin uzak olduğunu anlattım ve adamlar on dakika içerisinde ürünü oradan bulunduğum şubeye kadar getirdiler. Vergiyi orada ödeyip ürünü aldım...

Geri
Yukarı