PTT Kargo, kargoyu dağıtıma çıkarmak yerine şubeye çağırıyor

kubicayir

Picopat
Daha fazla  
Trendyol'dan deodorant sipariş verdim. PTT ile yolladılar. 1 hafta sonra bildirim geldi kargonun şubede 3 gün içinde gelip alabilirsiniz diye. Kargo firması olan sensin getirsene işte o kadar adres verdik. Böyle yapmaları normal mi?

Sipariş verirken kargonun şubeye gelmesini istemiş olabilir misin? Sipariş detaylarında gözükür belki.

Sipariş verirken kargonun şubeye gelmesini istemiş olabilir misin? Sipariş detaylarında gözükür belki.

Hayır öyle istemedim.

Oturduğunuz bölgeye dağıyım olmuyor olabilir.

Oturduğum bölgeye yakın fakat o tarafa gidecek aracım yok ve toplu taşımada yok. Araç ile yakın bir yer yani.

Trendyol'dan deodorant sipariş verdim. PTT ile yolladılar. 1 hafta sonra bildirim geldi kargonun şubede 3 gün içinde gelip alabilirsiniz diye. Kargo firması olan sensin getirsene işte o kadar adres verdik. Böyle yapmaları normal mi?
Eğer kargo bir kere dağıtıma çıktıysa ve almadıysan 2. kere çıkmıyor. Bunun sebebi ise kargonun öncelikli özel bir kargo olması lazım. Yani şahsa ait kargolar 2. kere dağıtıma çıkmaz.

En azından aradığım zaman bana verilen bilgi böyleydi. O yüzden 2 KM yol yürüdüm neredeyse, belki daha fazladır belki daha az.

Eğer kargo bir kere dağıtıma çıktıysa ve almadıysan 2. kere çıkmıyor. Bunun sebebi ise kargonun öncelikli özel bir kargo olması lazım. Yani şahsa ait kargolar 2. kere dağıtıma çıkmaz.

En azından aradığım zaman bana verilen bilgi böyleydi. O yüzden 2 km yol yürüdüm neredeyse, belki daha fazladır belki daha az.

Hayır. Şubeye gelir gelmez bu mesaj geldi. Herhangi bir dağıtım söz konusu değil.

Hayır. Şubeye gelir gelmez bu mesaj geldi. Herhangi bir dağıtım söz konusu değil.
Beni evde bulamamışlar o yüzden gitmemi istediler. Galiba gitmekten başka çare yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı