PTT Türkiye'de Gözüken Kargoyu Ne Zaman Yollar?

Arkadaşlar gönderiyi yeniden canlandıracağım, kusura bakmayın. Daha önceden bir siparişimi 46 günde anca alabildim. Fakat en son yaptığım sipariş bir gündür "Send item abroad (EDI-received)" şeklinde PTT'nin sitesinde gözükmekte. Ancak Aliexpress'in kendi yönlendirdiği sitede ise ürünün ülkeye geldiği gözüküyor. Şimdi şöyle bir durum var. Bana 27 Temmuz'da anlaşmazlık açma yetkimin olduğu söylendi ancak 28 gün sonra benim anlaşmazlık sürem bitecek. Hatta bir bomba daha. Satıcı, ben ürünü aldıktan 3 gün sonra siteden ürünü kaldırdı ve attığım mesajları bildiğiniz "takmamakta". Ben ne yapmalıyım, siparişim bana ulaşacak mı ? Takip numaram baştan ve sondan iki harf ile başlayıp bitmekte yani numarada bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Teşekkür ederim şimdiden.
Sorun değil sadece koruma için verilen günü aşmadan yaklaşık 1 hafta kala Aliexpress'e yazarsanız size paranızı Aliexpress geri verebilir satıcı vermese de.

Farklı bir konu açmak istemediğimden direk buraya yazayım dedim. Kuzenim Almanya'dan bir kargo gönderdi ama bayağıdır bilgi girişi yapılmıyor. Konu hakkında bilgisi olan var mı acaba? Ben pek anlamıyorum da :) Resim ekleyemiyorum siteye takip kodum CY286649816DE

Farklı bir konu açmak istemediğimden direk buraya yazayım dedim. Kuzenim Almanya'dan bir kargo gönderdi ama bayağıdır bilgi girişi yapılmıyor. Konu hakkında bilgisi olan var mı acaba? Ben pek anlamıyorum da :) Resim ekleyemiyorum siteye takip kodum CY286649816DE
Hocam kargo durumunuza şimdi baktım. Kargonuz şu an yolda olarak gözükmekte. Detaylı bilgi için 17track sitesinden takip edebilirsiniz.

Hocam kargo durumunuza şimdi baktım. Kargonuz şu an yolda olarak gözükmekte. Detaylı bilgi için 17track sitesinden takip edebilirsiniz.

Geri dönüş için çok teşekkür ederim. Sizce ortalama olarak kaç günde elime geçer bu kargo acaba ?

Dosya Ekleri

• kargo.jpg
    kargo.jpg
    82,8 KB · Görüntüleme: 128
Geri dönüş için çok teşekkür ederim. Sizce ortalama olarak kaç günde elime geçer bu kargo acaba ?
Rica ederim. Maalesef Almanya'dan herhangi bir sipariş alamadığım için tahminden başka bir şey yapamayacağım :( Bence iki hafta ve bir ay arasında bir sürede ürün elinize ulaşır.

Arkadaşlar,

Aliexpress üzerinden alışveriş yaptı iseniz, ve örneğin takip kodunuz, PR159688738YP gibi bir numara ise bu takip kodu PTT Kargo üzerinden görülemez.

www.parcelsapp.com sitesine girip kargo numaranızı yazın. Birkaç gün takip edin, güncellensin. En sonunda size aşağıdaki gibi bir mesaj iletecek. Assigned destination country post tracking number RH156107748TR. Bu kod genellikle TR ile biter.

İşte bu 13 haneli kodu ister PTT Kargo takip sayfası, isterseniz de www.turkiye.gov.tr'deki kargo takip sayfası üzerinden gene üzerinden birkaç gün geçtikten sonra görebilirsiniz. PTT Kargo takip sayfasında aynı zamanda, gümrük ücreti mablağı da görünecektir. Örneğin:

Ücretler
Gümrük Vergisi7.14 TL
Damga Vergisi0.8 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti8.0 TL
Yurtdışı İade Ücreti0.0 TL
Toplam15.940000000000001 TL

Son düzenleme:
Arkadaşlar gönderiyi yeniden canlandıracağım, kusura bakmayın. Daha önceden bir siparişimi 46 günde anca alabildim. Fakat en son yaptığım sipariş bir gündür "send item abroad (edı-received)" şeklinde PTT'nin sitesinde gözükmekte. Ancak AliExpress'in kendi yönlendirdiği sitede ise ürünün ülkeye geldiği gözüküyor. Şimdi şöyle bir durum var. Bana 27 Temmuz'da anlaşmazlık açma yetkimin olduğu söylendi ancak 28 gün sonra benim anlaşmazlık sürem bitecek. Hatta bir bomba daha. Satıcı, ben ürünü aldıktan 3 gün sonra siteden ürünü kaldırdı ve attığım mesajları bildiğiniz "takmamakta". Ben ne yapmalıyım, siparişim bana ulaşacak mı? Takip numaram baştan ve sondan iki harf ile başlayıp bitmekte yani numarada bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

Merhaba, ben de bir ürün aldım wish üzerinden kargo takip numarası RV594708593cn ve hala bu şekilde gözüküyor. Bir arkadaşımın doğum günü için almıştım ama hala elime ulaşmadı. Siz süreci hızlandırmak için herhangi bir şey yaptınız mı? PTT'ye ulaşmaya çalıştınız mı? Nasıl daha yakından takip edebilirim ya da elime ulaşacak mı bir bilginiz varsa söylerseniz çok sevinirim. 1 aydır ibare 2022-01-26 06:25China (yurt disi), send item abroad (edı-received)

1645909223983.png

Üff, 63 gün olmuş, Çin'den gelen paketler genelde 2~3 haftada geliyor. Ben Aliexpress'de bir ürünün postası için bir soru sormuştum, geri dönen arkadaş, savaş yüzünden çok riskli, isterseniz bir kere daha düşünün diye cevap yazdı bana. Belki mesele bununla alakalıdır. Çünki bize Çin'den gelen kargo uçakları, Rus hava sahasını kullanarak geliyor. Hava sahasında trafik karıştı, paket kimbilir nereye indi, nereden aktarma yapacak?

Arkadaşlar merhaba. Çin'den gelen bir kargom var takip numarasını www.parcelsapp.com adresiyle sorgulayınca bugün 28 Nisan olmasına rağmen kargo hareketlerinde 29 Nisan yazıyor ne anlama geliyor bu yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-04-28 230145.png
    Ekran görüntüsü 2022-04-28 230145.png
    54,3 KB · Görüntüleme: 47

Geri
Yukarı